Hundiseaduste aegu: rassismivastase võitlusega jõuti nii absurdi kui ka allumatuseni

Arvamus,
- Updated
USA politsei toetuslipp: blue lives matter.

Esialgu põlvitatakse hümni ajal, siis põlvitatakse mustade ees ja lõpuks on kogu normaalne ühiskond põlvili surutud. Mõni nimetabki üle maailma levivat korratust juba tsivilisatsiooni hukuks.

Koroonakriisist tingitud eriolukorra ajal sunnitud kodusistumisest hakkasid paljudel rusikad sügelema. Kui ikka oled harjunud end tänaval välja elama ja kodus pole seda kellegi peal teha, siis lendab ühel hetkel paratamatult kaas pealt ära.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kirjanik Kerttu Rakke usub, et rassismivastasest protestist lõhkumiseks ja laamendamiseks üle kasvanud rahutuste põhjuseks Ameerikas on suuresti see, et inimestel tuli istuda kaks kuud kodus.

“Selle pealesurutud tegevusetuse ajal hakkasid paljudel rusikad sügelema ja nüüd otsitakse, kellele pasunasse panna, aga seda kõike esitletakse ja näidatakse kui sügava sisemise eetikaga võitlust,” räägib ta Kroonikas.

„Sõltumata nahavärvist on kõikide rahvaste seas hästi nunnusid inimesi ja täielikke kaabakaid. Kõik taandub sellele, kui viisakalt ja inimlikult teistega käitutakse, kas siis, kui sõnad otsa saavad, minnakse rahumeelse piketeerimise või vägivalla teed. Ükskõik, mis värvi sa oled – sinu nahavärv ei tee sind teisest paremaks ega halvemaks,“ lisab ta.

Muusikaettevõtja Renee Meriste, kes elab ja tegutseb maailmas moodi ette näitavas Los Angeleses, rääkis, et protestijate leeris võib täheldada kolme grupp – ühed on need, kes lähevad tänavatele tõepoolest oma õigusi taga nõudma, teised on agitaatorid ehk ässitajad, kes panevad mäsu käima ja jälgivad ise asja kõrvalt, kolmandad on lihtsalt pätid ja märatsejad, kes põletavad autosid, peksavad politseinikke ja röövivad poode.

Rassivõitluse nime all on lõhe veelgi suuremaks läinud ning eriti palju on mitte ainult USA-s, vaid ka Inglismaal ja mujal, tekkinud olukordi, kus musta nahavärviga inimesed ründavad politseid ja täiesti rahumeelseid (valgeid) inimesi.

Rassismivastase võitluse egiidi all jõutakse absurdini, see, et keelatakse moorapead või „Tuulest viidud“, on üks, asi. Märksa tõsisemaks teeb aga olukorra, kus enam reegleid ei tunnistata ning toimuv võtab üha enam apokalüptilistest filmidest tuttavad mõõtmed, mida mõni on juba ammu ette ennustanud – see on see, kui tekivad gängid ja grupeeringud, kes kehtestavad oma korra ning eiravad valitsuste ja politsei käsklusi, kus sõjavägi muutub allumatuks ning kehitad hundiseadused ei tee numbrit sellest, kuid süütudi inimesi lihtsalt maha notitakse. Maailmas peetavaid arenguid vaadates pole see enam mõne ulmefilmi süžee.

Kusjuures võitlus ei käi ammugi enam vasak- ja parempoolsete vahel. Ses küsimuses on jõujooned kadunud. Maailm on ebakindel mitte ainult leviva viiruse, mille vastu inimene on võimetu, vaid ka levivate rahuolematuste tõttu, mis sellest olukorrast sünnivad. Kuid mitte iseenesest, selleks on vaja eestvedajaid ja taganttorkijaid, kes protsesse suunavad.

Nüüd on juhtunud aga nii, et asjad hakkavad kontrolli alt väljuma. Ka meil on isegi need, kes muidu end sallijatena nimetavad, ühtäkki aru saamas, et tegelikult ei olegi maailmas kõik nii must-valge (milline iroonia!), nagu on seni paista lastud.

Isegi folklorist Marju Kõivupuu avaldas oma arvamusloos, et ajalugu ei saa tsenseerida. Muidugi need, kes Londonis Winston Churchilli monumenti sodivad, pole tema arvamust lugenud.

Asi polnud tegelikult selles, keda valesti koheldi. Kõivupuu sõnul kleebivad inimesed selle probleemi juurde ka väga palju muud. “Võimalik, et peame sajanditagused sündmused praeguste teadmiste-arusaamade kohaselt lahti seletama, aga paraku ei saa me ajalugu tsenseerida,” kirjutas ta.

“Võtame näiteks svastika, viisnurga või – vabandage väljendust – kaabu ning mõtleme, mida see praegu meie ühiskonnas sümboliseerib ja mida see sümboliseeris veel 5–10 aastat tagasi ja kui lihtne on sealt mitte kaugemale mõelda – et kui sa kannad oma sügismantli juurde kaabut, siis järelikult sa mõtledki samamoodi.”

Kõivupuu tõi näiteks 90. aastatel ilmunud folkloorikogumiku “Neeger päevitab”, millest hiljem tekkis sama probleem, et kas etnilised naljad, mida tehakse teatud etniliste rühmade IQ, nahavärvi ja harjumuste üle, on tänapäeva ühiskonnas lubatud.

Loosungite „mustade elu loeb“ kõrvale on tekkinud „valgete elu loeb“ ja  „siniste elu loeb“. Viimases vihjatakse politseinikele. On huvitav ja kokkusattuv detail, et USA politseitoetust väljendav tähelipp on sini-must-valgetes värvides, kus õhuke sinine joon viitab piltlikult politsei positsioonile ühiskonnas kui vägivalda ja kaos tagasi hoidvale jõule.

7 commentsOn Hundiseaduste aegu: rassismivastase võitlusega jõuti nii absurdi kui ka allumatuseni

 • Avatar
 • Avatar

  Jumal ütles juba mõni aeg tagasi selles sõnumis, et Ameerika (ja paljud rahvad koos temaga) saab veel surmast ja hävingust tõusma.., sest president Trump saab paljastama korruptsiooni kiht-kihi haaval ja kuna te olete Minu poole pöördunud, siis pole MINGIT PIIRI, mida head saab nüüd esile tulla sellest lähedusest Minuga!
  https://www.youtube.com/watch?v=b15t24Fj4ls

 • Avatar

  Te uurige,mida Harlemi pastor Manning arvas oma kogudusest…..selle kohta oli kunagi terve jutlus üleval YouTube’is…..

 • Avatar

  Lugege mida kirjutas piiskop Vigano Trumpile. Ilusti välja toodud, mis, miks ja kuidas. Kes tahab, saab aru ja ülejäänud, eks mure ja häda jõuab ringiga nendenigi ja annab neilegi varem või hiljem arutust.

 • Avatar

  https://www.commdiginews.com/politics-2/george-soros-gave-black-lives-matter-and-antifa-over-100-million-dollars-130048/
  Uudise nn “punch line” ehk kohalikus murdes “loo iva ja moraal” on selles, et Sorose “avatud fond” andis “antifale” ja “mustad elud” (käsi ei tõuse lisamast “loevad”) üle 100 miljoni dollari – umbes poole Eesti osalusest teises “imelikus” projektis nimega “Fail Baltica” või oli see “Rail”. See on vaid osa rahast mida on need liikumised saanud Ford Fondilt ja tervelt plejaadilt “avatust” toetavatelt rikastelt.
  Lisaks on autor toonud ära sidemed poliitkutega mis näitab neid liikumisi saab võtta kui USA Demokraatliku partei “relvastatud” üksusi – mis on muideks sealsete seadustega keelatud.
  Tuuakse ära ka liikumise silmakirjalikkus – 2017 aastal FBI/Justiitsministeeriumi poolt avaldatud kuritegude statistika näitab, et sel aastal langes politseinike käe läbi 28 inimest – neist 9 – ÜHEKSE olid mustanahalised – teised enamus valged ja mõned “määratlemata” ehk kohalik politsei ei pidanud vajalikuks määratleda rassi – suurtes linnades selline “kergekäelisus” ei ole lubatud.
  Samal ajavahemikul langes mustanahaliset kurjategijate ohvriks 7000 – kordan SEITSE TUHAT mustanahalist ehk neil juhtumitel olid mõlemad osapooled mustanahalised. Nagu mitmed – veel tervet mõistust omavad – USA mustanahalised kommentaatorid on ära märkinud siis neid mingil põhjusel ei antifa ega ka “mustad elud” taga ei nuta – kohutav silmakirjalikkus.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Vägivalda ei saa heaks kiita aga kõik see on tegelikkuses põhjustatud majandusliku ebavõrdsuse pidevast suurenemisest,pilt tumedast tulevikust,lootusetusest paremale elujärjele !
  Kaupo Polisinski ütles kunagi-krooni tulekuga olime kõik võrdses seisus ???? Treial võis ärastada,omastada peotäie väärtusetut treilaastu aga kõrgetel kohtadel olevad tsinovnikud miljoneid ! Milline võrdsus !

  • Avatar

   Pikema aja jooksul kuhjunud kvantiteedid lähevad sageli üle uueks kvaliteediks äikesetormi tekkimisele sarnaselt (ühiskonnaelus revolutsioonilisel teel). 1. Rikkuse äärmusliku kontsentreerumise, tòö ühiskonnastatuse ja samas võõrandumiste äärmiselt kõrge leveli tõttu.
   2. Kokkupõrked, võimuvõitlus ja konfliktid või isegi kodusõda klassisõja ja demograafilise sõja näol ning seda esimene saab viimaseks ja viimane esimeseks arengute tagajärjel.
   USA-s on demograafiliste arengute tagajärjel endisest domineerivast Euroopa päritoluga ensmusrahvast (europiididest) saanud üha enam ja enam peksupoisi rolli jääv valge vananev vähemus ja 21. saj. lõpuks prognooside järgi juba marginaalne vähemus. Häda võidetuile! Sama juhtub ja leiab aset paraku samasuguste demograafiliste arengute tõttu ka Euroopas – europiidideta Euroopa tekkimine. Protsessi kiirendab ja võimendab majandusliku, poliitilise ning meediavõimu koondumine europiididest aborigeenide suhtes vaenuliku USA-EU suuroligarhide domineeriva maffiagrupeeringu ja sellega seotud võimukeskuste ning ideoloogide (sorosfashistide-rassistide) kätte, kes võitlevad põlisrahvasteta-europiidideta Euroopa ja sh estenfrei Eesti ülesehitamise eest võimalikult lühikese ajaga, juba 21.saj.lõpuks

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused