Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ilusates aastavahetuskõnedes ei tulnud eestlased võimumeestele meeldegi

02.01.2023
Eesti rahvusriigile ja eestlusele aastavahetuskõnedes lootust ei antud. Pilt on illustratiivne.
© UU

Endine GULAG-i endine kommunismivang Mart Niklus ütleb oma aastavahetusmõtetes, et Eesti rahvusriigil hakkab aeg otsa saama.

“Sõnad ja soovid on muidugi üks ilusam kui teine. Kardan aga, et õige aeg on poliitilise lullilöömise ja isamaalise ilutsemise tuhinas mööda lastud. Desovetiseerimine, derussifitseerimine ja dekoloniseerimine oleksid tulnud Eesti Vabariigis läbi viia juba vähemalt veerandsada aastat tagasi. Selle asemel piirduti eesti rahvale (keda on hakatud nimetama eestimaalasteks, eesti inimesteks jne) puru silmaajamise, sildi- ja värvivahetuse, nn laulva revolutsiooniga. Lähimineviku kommunismiehitajad hakkasid korraga isamaakõnesid pidama, sini-must-valgeid lippe lehvitama, kirikus käima… Pill tuleb pika ilu peale – tulemused on käes!” rääkis Niklus.

Kui vaadata-kuulata president Alar Karise uusaastatervitust, siis riigipea räägibki palju Ukraina sõjast (mis on loomulik), ukrainlaste võõrustamisest, Euroopa Liidu ja NATO laienemisest, kobarkriisist, Eesti majandusest ja muust, aga ei räägi meist, ühest soomeugri rahvast, eestlastest, kes on praegu maailma tõmbetuultes.

Riigikogu esimees Jüri Ratas alustas uusaastatervitust “armsatele Eestimaa inimestele”, rääkis Ukrainas sõjast ja Euroopa rollist, Riigikogu tööst, elukallidusest, üksteise hoidmisest… ja unustas eestlased.

Peaminister Kaja Kallas ei pöördunud aastavahetusel üldse rahva poole – ju tal pole siis midagi öelda.

Mitte keegi riigi “esimestest” ei rääkinud eestlastest, meie saatusest, keele ja kultuuri kaitsmise vajadusest, rahvusriigist, ääremaastumisest. Räägiti võõrastest, nende abistamisest või “meie kõigi” muredest. Eestlasi põlisrahvana pole enam kellelegi võimuritest vaja, neile on võõrad saabujad tähtsamad.

Ometigi oleks just eestlastele praegu toetavat sõna vaja, sest nemad kuulevad igapäevaelus võõrkeeli, näevad teisi rasse, ei saa oma keelega, mis on ka riigikeel, enam hakkama…

Siiski, on ka neid, kes teisiti mõtlevad. SUUR INTERVJUU | Martin Helme: “EKRE on jätkuvalt ainus erakond, kes usub, et parem Eesti on võimalik”