Institutsionaliseeritud hüsteeria: valitsuse pea kõiki samme „tervitatakse” valimatu kriitika, pahameeletulva ja halvakspanuga

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix
Peeter Helme

Hiljuti Postimehe peatoimetaja ametrist lahkuma sunnitud Peeter Helme kirjutab oma Facebooki seinal Mart Järviku kaasust analüüsides, et presidendi järgi antud kammertooni järgi hakkas tantsima kogu ajakirjandus.

„Vaevalt oli peaminister Jüri Ratas teinud esmaspäeval teatavaks otsuse seoses maaeluminister Mart Järviku ümber juba kuid miilanud skandaaliga, kui Eesti ajakirjanduses puhkes ettearvatult üksmeelne kriitika. Selle põhitoon oli üks – peaminister on saamatu, tantsib EKRE pilli järgi ja üleüldse on tegu järjekordse musta päevaga Eesti demokraatia ajaloos. Samuti üsna ettearvatult andis kammertooni Vabariigi President, kes kasutas Mart Järviku ametist vabastamist järjekordse võimalusena valida sisepoliitilises võitluses pool. Temast palju maha ei jäänud ka kõrged riigiametnikud,“ kirjutas Helme. Ta lisas, et presidendi hoiakute järgi rivistus end ka ajakirjandus: „Kodanikujulgus missugune – võtta see seisukoht, mis kõigil teistel juba niigi on.“

Helme sõnul ei muuda Järviku mõned eksimused samuti ametist vabastatud kantsler Illar Lemettit automaatselt õigeks.

Autor nendib, et „meil on tekkinud institutsionaliseeritud hüsteeria“, mille all peab silmas olukorda, kus valitsuse ja iga selle ministri pea kõiki samme, otsuseid ja seisukohavõtte „tervitatakse” valimatu kriitika, pahameeletulva ja halvakspanuga. Seejuures peab ta irooniliseks, et seda saadab tänitamine teemal, miks valitsus küll oma tööd ei tee ja millal tulevad sisulised asjad.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused