Martin Helme: Tsahkna tahtis Eestisse tassida suvalisi inimesi ja hakata neid siis eestlasteks nimetama

Rubriik Intervjuu On
- Updated

Õhtulehele antud pikas usutluses ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme, et arvamusküsitlused annavad põhjust uskuda, et valija peab EKRE-t kõige siiramaks ja usutavamaks rahvuskonservatiivseks erakonnaks.

“Me näeme kõikjal Euroopas ja ka Ameerikas, et äärmusliberalism, poliitiline korrektsus, avatud piirid ja ülibürokraatlik riigikapitalism on ummikus ja inimesed tahavad tagasi lahenduste juurde, mis töötavad. Solidaarsus töötab ainult rahvusriigis, mitte üle terve maailmajao, veel vähem üle terve maailma. Rahvuskonservatiivsus on tulevik, kiristatagu selle peale nii palju hambaid, kui tahetakse. Ja ainus autentne rahvuskonservatiivne jõud Eestis on EKRE. Lihtne tõde on, et rahvusriik on parim ühiskonna korraldamise viis. Ta tagab ühise väärtusruumi, keeleruumi, majandusruumi, mille sees toimib päris solidaarsus, ta tagab turvalisuse. Multikultuursed ühiskonnad on pidevas sisemises konfliktis, näeme seda ju ka Eestis eesti-vene rahvuse ja keele kontekstis,” rääkis Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kellega te mingil juhul ükskõik millisel poliittasandil koostööd ei tee?

“Meie meelest pole mõistlik kedagi kategooriliselt välistada. Leiame, et koostöö saab toimida, kui on mingi piisavalt tugev ühisnimetaja, millelt ühiselt võimu teostada. Toon ühe näite: eelmisel sügisel uue valitsuse tegemise ajal oli õhus ka meie kaasamine valitsusse. Riigikogus toimus minu toas välk-koosolek: kohal olid Jüri Ratas, Andres Anvelt, Margus] Tsahkna, Mart Helme ja mina. Lugesime üles oma punased jooned valitsuses osalemiseks ja valitsuse toetamiseks: kooseluseaduse tühistamine, väga range kontroll immigratsiooni üle, uute kvoodipagulaste vastuvõtust keeldumine, Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimata jätmine ja keele- ning kodakondsuspoliitika mittelõdvendamine. Tsahkna ütles: meil pole ühegi teemaga probleemi; Ratas ütles: meil pole ühegi teemaga probleemi. Anvelt ütles: meil on kõigi teemadega probleem. Rohkem me valitsuse läbirääkimistel ei osalenud. Nüüd on muidugi naljakas lugeda Tsahkna juttu, et EKRE oli valitsusse saamise nimel valmis loobuma kõigist oma põhimõtetest. Tegelikult oli vastupidi,” nentis EKRE riigikogu fraktsiooni juht.

Intervjuus puudutati mõistagi ka eestlaste napi sündivuse ja rahvastiku vähenemise teemat.

“IRL-i endine esimees Margus Tsahkna pakkus välja, et lahendame eestlaste vähenemise probleemi nii, et tassime siia suvalisi inimesi ja hakkame neid eestlasteks nimetama. Tema plaani järgi oleks päris eestlasi nende uuseestlaste hulgas heal juhul kolmandik. Me oleks üks tallatav vähemus oma põlisel kodumaal. Väljapääs on loomulikult päris eestlaste iibe tõstmine, vähemalt osa ära läinud eestlastest kodumaale tagasisaamine, ja ka kohanemine sellega, et meid ongi vähem. Lahendusi, mida sellises olukorras teha, on terve hulk, enne kui minna tuumanupu juurde ja avada immigratsiooni tulvaväravad, mis muudavad meid võõrasteks omaenda kodumaal. Kõige alus on loomulikult väärtushinnangud, rahvusliku uhkuse kultiveerimine ning traditsioonilise pere tugevdamine ja eelistoetamine, sest just sealt tuleb iive.

Ootame augustis oma perre neljandat tütart, viiendat last. Eeskuju on alati parem kui lihtsalt rääkimine. Uuringud näitavad, et tegelikult sooviks eesti pered rohkem lapsi, kui reaalselt saadakse. Järelikult on olemas mingid pärssivad tegurid, mille eemaldamisel iive suureneks,” märkis Helme.

ÕL/UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused