Jaak Madison: ajakirjanikul pole ainuvõimu, ta ei või karistamatult oma positsiooni kasutada mingi poliitilise ideoloogia edendamiseks

Arvamus,
- Updated
Jaak Madison (keskel)

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) kirjutab sotsiaalmeedias, er talle meeldib, kuidas Eesti Päevalehe/Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald lausa nutab oma eilses arvamusloos selle pärast, et rahandusminister Martin Helme boikoteeris tema ajakirjanike küsimusi.

Jaak Madison: “Soonvald väidab, et “ülbus ning arrogants kui taktika on kõikjal pigem lühiajaline, sest valijatel on silmad, kõrvad ja süda”. Tõesti? Nüüd rõhuvad ühe kõige punasema ja libauudiseid tootva väljaaande toimetajad valijate silmadele, kõrvadele ja südametele. Teid ju kahjuks absoluutselt ei huvita näiteks lugejate silmad, kõrvad ja süda, kui täiesti kavandatult korraldate avaliku arvamuse kujundamist läbi valede ja manipulatsioonide.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kusjuures huvitav fakt: Emor tegi kevadel uuringu Eesti inimeste usaldusest meediaväljaannete vastu ja Delfi on tagumises otsas: ainult 18,4% eestlastest usaldas eriolukorra ajal Delfi uudiseid. Kõnekas fakt Delfi hoolivusest südametest ja silmadest/kõrvadest ning usaldusväärsusest.

Paraku pole Delfi ja Päevaleht muidugi ainsad väljaanded, kes produtseerivad vastavalt ideoloogiale uudislugusid ja pealkirju. Puhas pole siin kahjuks meie ERR, mis rahastatud riigieelarvest. Sellist ideoloogilist töötlust täheldan ma muidugi eriti Euroopa Liidu ja välisteemade puhul. Kui ilmub “uuring”, mis näitab tohutud armastus Euroopa Liidu vastu, siis ERR teeb ilusa uudise. Kui ilmub relevantne uuring, mis näitab vastupidist, siis muidugi mitte. Kui ERRi ajakirjanik teeb intervjuu Ungari välisministriga (märtsis, Astrid Kanneli intervjuu Peter Szijjartoga), siis ajakirjanik jookseb lati alt läbi ja esineb kui tavaline propagandist, kes ei lähtu järgmise küsimuse küsimisel vastaja vastusest, vaid paberile kirjutatud propagandistlikust väitest.

Kui hiljuti Tartu Ülikooli õigusteadlane Carri Ginter tegi analüüsi kavandatava Euroopa Liidu majandusliku hiigelpaketi vastavusest aluslepingutega, siis ERR väitis uhkelt, et see 750 miljardi eurone pakett on vastavuses aluslepingutega. Lugedes aga analüüsi, siis on must valgel kirjas väga palju kriitikat ja rõhutatud fakti, et liikmesriikide sõltuvus Euroopa Liidust kasvab ning on oht liigsete pädevuste loovutamiseks. Sellest muidugi ERR ei teinud ühtegi uudist.

Loo moraal: kui meedia tegeleb läbinähtava propagandaga, siis on poliitikul ka õigus rahulikult öelda, et teile ma ei soovi vastata. Ennast ajakirjaniku tiitliga ehtival isikul pole ainuvõimu, et ta võib karistamatult oma positsiooni kasutada mingi poliitilise ideoloogia edendamiseks ning siis veel arvata, et kõik peavad tema ees lömitama ja arglikult vastama igale isegi idiootsele küsimusele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused