Jaak Madison: kaitseväelased pidid kasutama erariideid, et mitte jätta okupantidele “valet muljet”… kas me ikka elame vabas riigis?

Arvamus,
©Uued Uudised
EKRE eurosaadik Jaak Madison Brüsselis.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison vahendab Eesti ühiskonda tabanud nördimuslainet sõjaväelastele antud käsu üle mitte kasutada 9. mail väeossa naastes vormiriietust.

“Elame imelises tõeliselt vabas riigis, kus ajateenijad peavad minema tagasi oma teenistuskohta erariietes, et mitte tekitada “valet muljet” inimestele, kes viisid pronksõdurile lilli. Imeline, milline iseseisev riik on Eesti!

Veelgi imelisem on Kaitseväe kommentaar sellele: “Selliselt välditakse võimalust, et antud piirkonnas kaitseväe vormis liikumine rebitakse kontekstist välja ja seda kujutatakse pahatahtlikult muul viisil kui linnaloalt naasemine.”

Rebitakse kontekstist välja? Äkki saadaks üldse siis Kaitseväe ja Kaitseliidu laiali, kuna vaenulik propaganda võib seda kujutada pahatahtlikult näiteks plaanina rünnata Moskvat?

Selline käsk ei saanud tulla niisama, vaid see pidi olema poliitiline motiiv kelleltki, et mitte ei tuleks mõnda nõmedat artiklit Sputnikus, kuid selline jalaväristamine ei saa olla kohane normaalselt toimivale riigile.

Nüüd on aeg peaministril hakata selgitusi andma ja presidenti mängival proual kommentaar anda.

Teine imeline asi imelises riigis: paar nädalat tagasi nähti tohutut ohtu pillimängijas Riigikogu ees ja mehes, kes kolistas mannerguga. Viirus pidi levima kohutava kiirusega. Tänaseks oli aga viirus kadunud ja polnud mingitki vajadust politseikoerte, kiirreageerijate ja eriüksuse järele.

Sajad inimesed said rahulikult tungleda monumendi juures, et punatapjate mälestuseks nelke asetada. Viirust enam polnud ning oht põhiseaduslikule korrale oli kadunud. Mõni kommentaar siseministrilt? Kommentaar ja selgitus hr Vaherilt?

Pole vist mõtetki oodata, et meie perfektsed ja pädevad naisjuhid riigis, kelle üle suurt rõõmu on tuntud nende soo pärast, suudaksid midagi adekvaatset selgituseks tuua. Tõeliselt “vaba” riik.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused