Jaak Madison: kui hästi me tegelikult neid Troitski-suguseid “dissidente” tunneme?

Jaak Madison

Riigikogu EKRE fraktsiooni saadik Jaak Madison arutleb selle üle, mis põhjusel võttis väidetav poliitpõgenik Artemi Troitski sõna Eesti vasakpoolses ajalehes ja veel vägagi räigete süüdistustega, mida ta tõestada ei saa, sest tegu on lausvaledega.

“Tänases Eesti Päevalehes saame lugeda järjekordset propagandistlikku valet, kus osapoolteks on Kremli käsilasest agent, kes mängib siin “dissidenti”; väljaanne, mis on avalikult olnud vasakliberaalse agenda lipulaev, ning ajakirjanik, kes on mitmel korral väljendanud venemeelset sümpaatiat, ja on lihtsalt rumal.

Nimelt intervjuu Artemi Troitskiga. Ametlikult “poliitpõgenik”, kes olevat saanud siin varjupaiga Putini režiimi eest, kuid keda Venemaa absoluutselt ei kritiseeri ning vaatab muhelevalt pealt, kuidas Troitski avalikult valetab, et tekitada ühiskonnas konflikti. Ta väitis intervjuus täpselt nii: “Esiteks on kõige järgi otsustades ilmne, et tegemist on Moskva projektiga, mille eksistentsi on andnud oma aktiivse panuse Moskva poliittehnoloogid” ja “Aga vaatame, kui lojaalselt ja austavalt EKRE Putinisse suhtub.”

Tegemist ei ole rumala inimesega. Vastupidi, tegemist on väga rafineeritult valetava agendiga, kelle ülesandeks on muutuda Eesti ühiskonnas “kõneisikuks”, kelle sõnal on kaal. Keda kuulatakse kui arvamusliidrit. Samas on see omane täpselt agendile, kes justkui põgeneb totalitaarsest süsteemist ja palub poliitilist asüüli, kuid kelle tegevus on tegelikult Venemaa eriteenistustega kooskõlastatud ja nende poolt rahastatud.

Kui me tahaksime, siis selliste valeväidete eest võiks kohtusse anda. Tegemist on konkreetse laimuga, mis tugineb räigele valetamisele ja sellisel juhul oleks moraalse ja mainekahju kompenseerimine vältimatu. Kas see aga reaalselt kasu toob, ma kahtlen. Oleksime vaid aasta-kaks taas kinni ühe kohtuvaidlusega. Pigem tuleb paljastada Troitski tegelik olemus ehk kelle heaks ta tegelikult töötab.

Fakt on see, et EKRE on korduvalt tõstatanud küsimuse meie sisejulgeolekust, sest Eestis ühiskonnas on 25% venekeelsed. Meie oleme tõstatanud vajaduse tugevdada kontrolli isikute üle, kes on seotud riigisaladustega ning võivad olla seotud Venemaa eriteenistustega. Meie soovime viia õppekeele haridusasutustes eesti keelele, et kaotada paralleelühiskond järgmise inimpõlvega. Meie tahame tõsta riigikaitsekulutusi ja suurendada sõjalist koostööd ameeriklastega, sest Venemaa on ajas muutumatult suuršovinistlik ja impeeriumimeelne.

Trotski teab seda, teab ka ajakirjanik Krister Paris, kuid esimesele on tõenäoliselt antud tööülesanne valetada ja tekitada sellega ühiskonnas konflikti, ning teine lihtsalt ei saa tihti elementaarsetest asjadest aru.

Seega on Trotski näol tegemist venelasest suuršovinistiga, kes on tõenäoliselt Venemaa eriteenistuste teenistuses. Imelik on aga see, et Eestis pole varem kerkinud üles küsimust, et kui hästi me tegelikult neid “dissidente” tunneme? Venemaa kasutab kõiki võimalusi, tekitamaks ühiskonnas konflikte, ja seda eriti meie erakonna puhul, kes ainsana töötab tugeva, iseseisva ja rahvusriigi nimel.”

Kommentaarid