Jaak Madison: Postimehe faktikontroll oli eksitav!

Arvamus,
©UU
Postimees

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) lükkab ümber Postimehe „faktikontrolli“, mis väitis, et poliitik levitab libauudist.

Jaak Madison: „Postimehe arvamustoimetaja Herman Kelomees avaldas „faktikontrolli“, mille pealkirjaks pani uhkelt ja kõlavalt, et Jaak Madison levitab libauudist. Nimelt pidavat libauudis olema see, et St. Louisis elav advokaatidest abielupaar, kes tulid kodu ette relvadega, eesmärgiga kaitsta oma vara Black Lives Matter’i liikumise eest, on demokraatide toetajad. Kuna „faktikontroll“ on tasuliselt loetav, kuid pealkiri väidab kindla kõneviisiga, et mina levitan libauudist, siis on see üpris inetu ja kohatu käitumine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ma tahan siin tuua välja kolm väga olulist punkti, mis näitavad sellise faktikontrolli mõttetust, kui eesmärgiks on valepropaganda ja avalikkuse mõjutamine.

1) See postitus, mille jagamist Twitteris peab hr Kelomees libauudise jagamiseks, väidab seda, et see abielupaar McCloskey’d on toetanud demokraate. Kuna demokraadid on üldiselt vasakule kaldunud liberaalid, kes toetavad tänaseid rahutusi ja märatsevaid meeleavaldajaid ning on relvade tavalistelt inimestelt ärakorjamise pooldajad, siis oli iroonia just see, et nad on toetanud demokraadist poliitikut. See on fakt. Põhiline argument hr Kelomehe poolt oli, et postituses olid valed McCloskey nimelised isikud, mis oli õige, kuna tegu oli nimekaimudega teisest osariigist. Kuid paraku on tõsi ka see, et antud McCloskey nimelised isikud olid toetanud demokraadist kandidaati. Jah, nad on toetanud ka vabariiklasi ehk konservatiive varasemalt, kuid osariigi tasandil on nad toetanud 2020. aasta ehk käesoleva valimiskampaania ajal demokraatide kandidaati Steven Robertsit. Kuna nad on seda teinud, siis on hoopis libauudiseks väita faktikontrollis, et nende nimetamine demokraatliku partei toetajateks on libauudis.

2) „Faktikontrollija“ hr Kelomees üritab oma „tõestuses“ jätta muljet, nagu mina oleksin valmis kirjutanud libauudise. Eesmärgiks tõenäoliselt siltide kleepimine, mis ei peaks olema kohane ajakirjanikule. Kuna ma jagasin pilti teise isiku postitusest, kus nimetati mainitud abielupaari demokraatide toetajateks ja lisasin enda poolt vaid kaks pisarates naerunägu, siis pole adekvaatne jätta muljet, nagu oleks mina kirjutanud mingi postituse. Tulenevalt esimesest punktist, kus sai selgeks fakt, et abielupaar on 2020. aastal toetanud demokraatide esindajat valimisteks ja sellest tulenevalt polnud postitus otseselt libauudis, siis on sellise arvamuse kujundamine minust lihtsalt häbiväärne ja madal.“

3 commentsOn Jaak Madison: Postimehe faktikontroll oli eksitav!

  • Avatar

    Ära ärritu , Jaak-poiss! Enamik inimesi ei loegi neid pealkirju ja veel enamad ei võta neid tõsiselt. Kui ikka paar korda oled pealkirja all olevat artiklit ka lugenud, jõuad järeldusele -ajuvabadus, ei ole mõtet edaspidi aega raisata. Muidugi aitab selekteerida ka autori nimi. Nagu hr. Priimägi ütles ei ole ajakirjandus enam miski võim. Ja tõsi ta on – kui ikka näed ja koged üht ja peavoolus raiutakse nagu rauda vastupidist, siis otsigu lolle.

  • Avatar

    Postimees on samasugune libameedia nagu Ekspress Grupp. Vasakradikaalsete sõsarparteide – sotside ja reformi suhtekorralduskontor, muud midagi. Valed, laim ja sopp, muud sealt ooodata ei ole.

  • Avatar

    Kui loed – Herman Kelomees, on kõik selge. Vasakäärmuslasest marksistist ‘ajakirjanik’ teeb oma punast propagandat rahulikult Postimehes edasi ja mingit lootustki pole, et see ajaleht saaks objektiivseks ja ausaks väljaandeks. Tgl- minul pole kunagi olnudki lootust Postimehe osas.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused