Jaak Madison Tartu rahu tõrvikurongkäigul: vabadus on väärtus, mida on raske saavutada kuid kerge kaotada

Arvamus,
- Updated

Tartu Rahu Põlistamise Seltsi, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnna ja Põllumeestekogu-Vabaduspartei eestvedamisel toimus 2. veebruari pärastlõunal pidulik Tartu Rahu Tõrvikurongkäik.  Kell 17.00 koguneti Jaan Poska Gümnaasiumi juurde ja seejärel liiguti läbi linna Raekoja platsile, kus peeti tuliseid kõnesid.

Tõrvikurongkäiguga peeti meeles kangelastegu Eesti riigi loomisel, millega sai hakkama Jaan Poska ja teised patriootlikud diplomaadid. Rongkäigul osales hinnanguliselt 200 inimest ja see toimus ülevas meeleolus. Rivi ees liikusid toredad trummitüdrukud ja neile järgnesid rongkäigulised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rongkäik lõppes Tartu Raekoja platsil linnavalitsuse ees, kus peeti tõrvikute valguses kõnekoosolekut. Sõna võtsid Jaak Madison, Rein Koch, Kalev Essenson, Anti Poolamets, Indrek Särg.

Madison rõhutas oma kõnes, et vabadus on erakordne väärtus, mida on raske saavutada, kuid kerge kaotada. “Ka praeguse uue piirilepingu tegemise protsess näitab paljude allaheitlike ja Venemaa ees kummardavate “riigimeeste” nagu Urmas Paet ja Marina Kaljurand olemasolu, millega visataks Tartu rahu nurka. Jaan Poska ning teised kangelased olid aga sirgeselgsed ja vankumatud ning ainult selline vaim aitab Eestit hoida ka järgnevad sajandid.”

Korraldajad jäid üritusega rahule. Järgmine võimalus tõrvikumarsiks tuleb juba üsna pea, nimelt Tallinnas 24. veebruaril. Vabariigi 99. aastapäeva auks korraldatava piduliku rongkäigu peakorraldaks on EKRE Noortekogu Sinine Äratus.

UU

FOTO: Rahvuskonservatiivide aktivistid Ruuben Kaalep ja Anti Poolamets üritusel

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused