Järjekordne torm veeklaasis – valitsusevaenajad said hambusse Rumeenia-Leedu kondi

Arvamus,
- Updated
See pilt toob silme ette opositsiooni pärast saadet “Räägime asjast”.

On lausa absurdne, kuidas ühe raadiosaate paarist lausest leitakse ülemaailmset julgeolekut ohustav sõnum, ja sellega lähevad kaasa kõik, kelle ihu väriseb vihast EKRE vastu.

See, et opositsioon ning nende ihumeedia ja -president uluvad, on täitsa loomulik, aga et ka EKRE koalitsioonipartnerid meediakära peale üleüldise võdistamisega kaasa lähevad, näitab seda, kui lihtne on Eestis hüsteeriat tekitada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

President Kaljulaid ütleb: “Fakt, et Leedu välisminister peab vajalikuks meie ministri haukumist kommenteerida, on kõnekas ja piinlik”, jättes samas märkimata, kuidas tema leer paar lauset mõnuga Leetu eksportis.

Saatejuhid rääkisid mõlema riigi puhul sellest, kuidas sealne süvariik üritas valimiste tulemusi suunata. Rumeenias pole veel valitsust loodud. “Rumeenia valimiste järel on küsimus, kas võimule jäävad moderniseerimismeelsed liberaalid või tulevad tagasi aasta eest oma kohalt pühitud sotsiaaldemokraatide nime all tegutsevad eurokriitilised endised kommunistid,” kirjutas ERR detsembris.

Kui nüüd minna hüsteeriaga kaasa, tekib esimene küsimus: kumba poolt süvariik mõjutas, kas endisi kommuniste või eurolojaliste? Taas sõna ERR-ile: “Näiteks vaid kolm aastat tagasi üritasid sotsiaaldemokraadid võimule pääsedes suisa avalikult seadusega dekriminaliseerida korruptiivsed vargused, mis jäid alla 40 000 euro.” Tõenäoliselt kuulub Rumeenia süvariik suuresti ekskommunistidele – kas president Kaljulaid kaitseb nüüd EKRE-t rünnates neid?

Leedu kohta kirjutab Postimees: “Leedu uus paremtsentristlik valitsus andis ametivande, /…/ tseremooniaga seimis lõppes peaministri Saulius Skvernelise vasaktsentristliku valitsuse ametiaeg.” Kui siin süvariigi kätt otsida, siis neile meeldiks ikka rohkem vasakpoolseid võimul näha ning ka EKRE on pigem parempoolsema valitsuse toetaja.

Eesti valitsuse ja EKRE ründajad ei üritagi vahet teha, kas süvariik aitas väidetavalt võimule praegused valitsused või üritas valimisi neile sobivas suunas mõjutada – raiutakse ikka nagu rauda, et sõnad olid suunatud praeguste valitsuste pihta.

Kogu see repliigi korras kõlanud jutt süvariigi mõjust valimistele polnud tegelikult mingi põhiteema, vaid kõlas niiöelda möödaminnes, kuid see nopiti üles ja algatati “rahvusvaheline skandaal”.

Opositsioon, eriti Reformierakond, on pealegi kogu aeg Ida-Euroopat halvustanud – kuidas siis nüüd ühtäkki “Rumeenia liitlased” nii kalliks osutusid?

EKRE vastu on peetud rünnakuid seoses kriitiliste juttudega Soome ja Saksamaa valitsuste ning Bideni vastu, kuid maailmas pole sellest midagi muutunud. Ei muutu ka nüüd, kuigi opositsioon koos oma presidendi ja ihumeediaga tahavad Eesti teistega tülli ajada. “Mida halvem, seda parem!” tundub opositsiooni deviis olevat.

Ühte võib julgelt väita – kui poleks leitud Helmede sõnu Leedu ja Rumeenia kohta, oleks leitud midagi muud. Jõulud ja aastavahetus relvarahuna on ju läbi ja nüüd avati valitsuse pihta taas laustuli.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused