1. detsember 1924: sotsidele leina-, rahvuslastele võidupäev

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©Kuvatõmmis FB
Õpilane koos õpetajaga

Kui heita pilk kalendrisse, siis Eesti ajalugu meenutades kerkib 1. detsember kõige enam esile kui sotside, keda juhiti bolševikult Venemaalt, äpardunud riigipöördepäev.

Laupäeval 1. detsembril möödus 94 aastat 1924. aasta detsembris toimunud riigipöördekatse mahasurumisest, kui Nõukogude Liidust saadud relvastuse ja raha toel püüti kukutada Eesti Vabariigi valitsust ja kehtestada Eestis kommunistlik režiim. Mäss suruti maha samal päeval, rahutuste käigus hukkus 26 valitsusjõudude liiget ja tsiviilisikut. Eesti rahvusriik oli toona pääsenud, kuid 1940 enam nii hästi ei läinud. Siis toetasid sotse juba vene tankid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toonaste sotside pisut euroopalikuma näo, aga sisult samasugused rahvusriike vihkavad järeltulijad, praegused sotsiaaldemokraadid, sätivad end tähtsate nägudega mälestuspäeva kõnesid pidama. Ka siseminister Katri Raik pruukis suud sisejulgeoleku teemadel ministeeriumi pressiteate vahendusel, olles alles esmapäeval, 26. novembril nii või teisti kohal olnuna vastutav räpaste provokatsioonide eest rahvuse patriootide vastu, kes tegelikult ainsana Eesti riigi ja rahva tuleviku eest lõpuni seisavad.

Kokkuvõttes ei ole olukord teps mitte parem kui 94 aastat tagasi. Tagurlikke jõude juhitakse nüüd tõsi küll Moskva kõrval ka Brüsselist ning rahvusriikide hävitamist teostatakse hoopis teise, märksa rafineerituma taktikaga. Eeskätt immigrantide sissevedamise ja rahvastiku väljavahetamise udupeene meetodiga (koguni ÜRO egiidi all), kuid asja sisu jääb samaks. Soroslased, globalistid, perekonna ja teiste väärtuste hävitajad ja nende usinateks liitlasteks kujunenud uusmarksistid-sotsid on endiselt rahvusriikide suurimad vihkajad. Trotski ja Lenini ideed üleilmsest “õitsvast” globaalriigist ja “Euroopa ühendriikidest” on aga aktuaalsemad kui kunagi varem.

Näib, et see võitlus ei lõpe niipea, vaid alles algab. Täna kuulutas president välja riigikogu valimised ja rääkis sel puhul väärtustest: “Milliste väärtuste eest teie kandidaat seisab? Millele tuginedes ta otsuseid teeb?” küsis Kaljulaid retooriliselt. “Kiigake oma otsust tehes lisaks valimisreklaamile ka inimeste sisse ja vaadake ka nende väärtuste kompassi.”

On üks väheseid kordi, kus temaga võib nõustuda. Inimesed, valijad, rahvas, vaadake seekord tõepoolest kaugemale populistlikest 100 euro ja “tasuta” (tasuta lõunaid ju tegelikult pole) bussisõitu, lasteaiakohta ja muud kergekäeliselt lubaja sisse ja küsige, kelle huvisid too konkreetne mees või naine esindab ning kelle eest seisab? Kas Eesti või võõraste vallutajate ja kasuahnete globalistide eest? Kas ükski kartelli mugavuspoliitik või uus projektipoliitik on nõus peatama Eesti osalemist üleilmes rahvaste segamise paktis? Ja alles siis tehke oma valik!

Homme on esimene advent, kristlaste rõõmupäev, sest jõulud hakkavad lähenema. Rõõmu ja õnne eesti rahvale, kes käib oma rasket esiisade teed, ikka vääramatult edasi, olgu globaalsed tuuled nii valjud ja kavalad vilepuhujad nii valelikud kui tahes. Meie võidame, sest meie poolel on tõde ja õigus!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused