Ainult moraalsed värdjad õigustavad Reformierakonna matslikkust ja naiste alandamist

Juhtkiri,
- Updated
©Uued Uudised
Delfit loetakse palju, usaldatakse vähe. Pilt on illustratiivne.

Delfis, Eesti kollektiivses solgitorus teevad jätkuvalt “mehetegusid” moraalsed värdjad, kui kasutada Rein Raua aastatetagust määratlust väärastunud eetilise palega inimeste kohta.

Miks nii krõbedad sõnad?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt saatis EKRE Tallinna linnavolikogu fraktsioon täna laiali pressiteate, et fraktsioon avaldab umbusaldust keskerakondlasest abilinnapea Betina Beškinale, aga samas taunib Reformierakonna matslikku käitumist umbusalduse läbiviimisel Tallinna volikogus.

Reformierakond ei piirdunud linnavolikogus Beškina umbusaldamisega, vaid alandas ja mõnitas naist. Umbusaldusavaldust ette lugenud Kristen Michalit kostitasid aga tema oma erakonnakaaslased imalate kiiduavaldustega. Puhas nõukogude liit, nagu meenutasid paljunäinud poliitikud. Ainult selle vahega, et inimesi ei mõnitatud sedamoodi isegi nõukogude ajal.

Mida tegi Delfi? Jättis suurema osa pressiteatest avaldamata, kaasa arvatud selgituse, miks EKRE siiski Beškinale umbusaldust avaldas ja milles seisneb Reformierakonna matslikkus. Selle asemel kirjutab Delfi suurelt pealkirjas, et „EKRE viskus vanemateta laste raha linna arvele jätnud abilinnapea Beškina kaitsele“.

Selles anonüümses artiklis, millest ei saa aru, kas tegu on uudise või kommentaariga, püüab Delfi meeleheitlikult jätta mulje, nagu õigustaks EKRE Beškina tegematajätmisi abilinnapeana ja tahab suhteid Keskerakonnaga parandada. Kumbki väide on Delfi luul.

Ent veelgi olulisem on see, et Delfi ei saa EKRE kohta libauudist (või -kommentaari) avaldades ilmselt arugi, millisele haigele mõtteviisile nad oma veergudel heakskiidu annavad. Sisuliselt kiidab Delfi heaks nii naiste avaliku alandamise kui ka Reformierakonna jälgimast jälgima vene stiilis propaganda oma koolikiusaja-mentaliteediga liidri upitamisel.

Kes kiidab takka naiste alandamisele? Üsna tõenäoliselt inimene, kellele meeldib teisi alandada. Siinkohal üleskutse Delfi toimetusele. Äkki puhastate oma read moraalsetest värdjatest, et mitte anda neile platvormi oma väärastunud maailmapildi levitamiseks.

UU

LOE LISAKS

EKRE: Reformierakond tegi Tallinna abilinnapea umbusaldamisest inetu palagani

 

 

 

3 commentsOn Ainult moraalsed värdjad õigustavad Reformierakonna matslikkust ja naiste alandamist

 • Avatar

  Ikka sama rada, räägin ühte aga teen teist. Võrdsus ja vendlus, just nagu Stalinil. Need ongi vaid sõnad, tegudes panen ordeni rinda naistepeksjale ja ülistan kõnes. Oli seda ju ka Vargamäe Andres. Selle kõige tuules tunnevad opositsionäärid ennast väga kindlalt, ega häbene seda välja näidata.17. aastaga viidi riik madalseisu ja president nutab seda aega taga ja nüüd tehakse kõik valesti, isegi piirileppe sõlmimata jätmine on selle valitsuse süü, kui Putin ei tule külla, oi kui pahad te olete. Oleme pidanud juba Ilvesest saati igasuguseid tiitleid taluma aga, et ise kommunistliku partei kombel käituvad, end jumalateks peavad, salgame maha ja asi vask. Kuidas teisiti, kui vastuhakuga, peaks Helme vastama. Ei mingit vingerdamist, ikka otse kümnesse, kommunistide mesimagus vale ei vii kuhugi.

 • Avatar
  kauka jumalustele

  Vaat nüüd ongi need presidendi Andresed kõik välja ujunud, just nimelt reformi ülbed ja kiuslikud andresed.Ikka võimuga ja uhked oma süveneva labasuse taustal, linnud, kes tahaks maakeral kõik teised samaliigi esindajad oma laulu laulma panna, kes võimelised hinge sees hoidjal silmad välja nokkima.Üks andreste linnuke lendab mööda maakera, et eurodest vaid suitsu jutid taga, peab kantslist kahepalgelisi jutlusi Põhiseadusest, ise rikub seda igal sammul.Kui omane kauka jumalatele, kes reform ju ongi. Küll on raske taluda, kui Riigi rahapada käeulatuses enam pole. Pearud peavad teed lappima, mille teie Malaisias käimistega põhjatuks tegite, jäädes seejuures heasüdamlikeks kõigele vaatamata.

 • Avatar

  minule jälle väga meeldivad Helmede väljendid, ainult üliharva ei ole need õnnestunud. sõda põhjustavad need ainult sellepärast, et teised ei ole võimelised nii kiiresti ja leidlikult reageerima. ja labased ei ole need kunagi, küll aga pikantsed. kui kirjeldusi presidendi kohta mainida, siis on need lihtsalt vastused temapoolsetele rünnakutele. president vaadaku peeglisse ja tehku järeldused. ei ole veel juhtunud, et EKRE on alustanud, nemad ainult vastavad rünnakule ja oleks ka imelik kui nad seda ei teeks. mul ei lähe kunagi meelest, kui meediast näidati presidendi esinemist kuskil tallinnalähistel koolis enne kohalikke valimisi ja kus ta põhimõtteliselt laimas konservatiive ja ütles, et kui te valima ei lähe, tuleb võimule EKRE… see oli minu jaoks murdepunkt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused