Eesti “Nokiaks” võiks “avatuse” asemel saada hoopiski turvalisus ja euroopalik kultuuriruum

Juhtkiri,
- Updated
©UU
Eestisse peaks inimesed tulema selleks, et leida eest midagi eestlaslikku, mitte et sattuda taas Londoni moodi multikultikeskkonda. Pilt on illustratiivne.

Eesti ei osata (või ei taheta) veel arvestada sellega, mida annab meile see, et me oleme maailma tõmbetuultele veel suuresti suletud olnud.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse edastab vasakliberaali seisukoha: “Avatus ja mitmekesisus meelitavad ka mujalt maailmast talente ja edumeelseid ettevõtteid, mis aitavad edendada Eesti majandust.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Aga järsku meelitab talente ja edumeelseid siia hoopiski vastupidine ühiskond, ja seda juba täna?

“Paar päeva tagasi kohtusin inimesega, kes on Eestis tipptegija, tema tutvusringkond ka tipud ja rahvusvahelised tegijad. Eranditult kõik ütlevad, et Eesti on äge ja kõige parem koht nii äritegemiseks kui elamiseks. Turvalisus (veel) ja monokultuursus (veel) olid põhilised märksõnad,” kirjutab üks kommentaator vastuseks Rait Kuusele.

Võib-olla tahavad paljud ärimehed tulla Eestisse sellepärast, et praegu ei kõmata siinsetes transpordisõlmedes veel plahvatused, nagu Brüsseli metroos ja lennujaamas või Rootsi linnades; et siin saab nende tütar minna ööklubisse, ilma et peaks mööduma tänavanurkadel seisvatest moslemimeeste kampadest; et bussijaamas ei kola kümned kerjavad Rumeenia mustlased nagu Helsingis, ja nii edasi? Sest näiteks Prantsusmaa hoiab suuresti just neil põhjustel juba aastaid tänavatel kümneid tuhandeid politseinikke, sõdureid ja sandarme.

Lääne-Euroopa multikultuursed suurlinnad pole ammu enam turvalised, ja nii nagu Eesti on tuntud ürgse looduse poolest, mida sealmail enam pole, hakkavad ettevõtjad ehk Eestit hindama hoopis turvalise keskkonna ja euroopaliku kultuuriruumi tõttu, mille “avatus ja mitmekesisus” lühikese ajaga olematuks muudaksid.

Lääne-Euroopast juba minnakse vanaduspuhkust veetma neisse riikidesse, kus on veel midagi põliseuroopalikku säilinud ja kus mööda maailma tormav Rahvaste Paabel pole veel turvalisust olematuks muutnud – näiteks Ungarisse Balatoni äärde. Vana ja endine Euroopa on saamas väärtuseks omaette.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused