Ei tule Tarandil au- ega prokuratuuril õiglustunnet

Juhtkiri,
©Scanpix
Indrek Tarand kujundab iseendale autundeta inimese mainet .

Kui üks europoliitik on minetanud igasuguse au- ja väärikusetunde ning üks riiklik institutsioon lähtub ainult poliitilistest sümpaatiatest, siis pole see riiklik süsteem enam suurt midagi väärt.

Põhja ringkonnaprokuratuur ei näe endise eurosaadiku Indrek Tarandi tegevuses SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) arvelt talle üle kantud raha endale jätmises kuritegu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhja ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold leidis esmaspäeval, et SAPTK-i avalduse alusel ei ole alust kriminaalmenetluse alustamiseks. “Ülekannet tehes ei ole selles täpselt selgitatud, mille eest on annetus Indrek Tarandile tehtud, eelnevalt ei ole kokku lepitud, mis tingimustel on Indrek Tarand kohustatud annetuse vastu võtma või tagastama,” märkis ta.

Prokuratuuril on Tarandi vastu eriline soe tunne – ei võetud ju menetlusse EKRE süüdistust provokaatori vastu korra rikkumise eest meeleavaldusel.

Varro Vooglaid ütles BNS-ile, et talle tundub, et Eestis kehtivad erinevatele inimestele erinevad seadused.

“Tarand teadis väga hästi, mille eest me talle SAPTK-i poolt raha üle kandsime. Samuti lubas ta selgesõnaliselt raha tagastada ja üksnes sellele lubadusele toetudes kandsid Osa ja Rieberg talle sama summa uuesti üle. Kui Tarand oli raha saanud teist korda, siis ta aga taganes oma lubadusest raha tagasi kanda ja hakkas irvitama, et lollid olite, et minu lubadust uskuma jäite,” ütles Vooglaid.

“Prokuratuuri selline käitumine ilmselgelt õõnestab inimeste usku õigusriiki. Eriti teeb seda teadmine, et kui oled heade sidemetega prominent, siis võid seadust rikkuda kuidas aga soovid — karta pole midagi,” nentis ta.

SAPTK kandis 23. mail oma pangaarvelt Indrek Tarandi pangaarvele 2000 eurot ning  maksekorralduses märkis selgituseks “Paljude Objektiivi lugejate annetus Mart Riebergi ja Meelis Osa toetuseks”.

Kuna hiljem kandsid sama summa Tarandile vastavalt kohtus kinnitatud kokkuleppele üle ka Rieberg ja Osa, siis nõudis SAPTK-i juht Varro Vooglaid Tarandilt üleliigse 2000 euro tagastamist, kuid viimane pole seda senini teinud.

Indrek Tarand oli pikka aega Euroopa Parlamendi saadik. Uued Uudised küsivad: kas on väärikas, et Euroopa Liidu esinduskogu staažikas liige omastab võõra raha ja irvitab veel tagasinõudjale näkku? Kas kaaskodanikud peavadki sellest järeldama, et EL-i struktuurides töötamine teeb inimesed autuks ja küüniliseks?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused