EKRE poolt hääletamine pole enam julgustükk, vaid aja loomulik märk ja vajadus

EKRE-l on kümneid tuhandeid pöidlahoidjaid, nagu näitavad ka tõrvikurongkäigud.

Kui veel aasta-kahe eest võis EKRE seisukohtadele toetust avaldades seltskonnas ja avalikkuse ees põlu alla sattuda, siis nüüd on EKRE toetaja olla uhke ja hää.

Postimehe ajakirjanik Evelyn Kaldoja ütles vastuseks saates “Rahva teenrid” kõlanud arvamusele, nagu teeks EKRE reitingutest nõrgema tulemuse, et  tema hinnangul tuleb EKRE tulemus sarnane valimisküsitlustes olnule. Uued Uudised on küll märgatavalt optimistlikumad, kuid see selleks.

“EKRE oli pikka aega seda tüüpi partei, kelle puhul inimesed ei julgenud küsitlejale öelda, et tahavad just teda valida. Nüüd on see läinud natuke avalikumaks ja ma ei usu, et EKRE tulemus tuleb väga palju alla selle, mida küsitlused näitavad,” rääkis Kaldoja. Ta tõi saates välja ka selle, et seekordseid valimisi on kajastamas üsna palju välismaa ajakirjanikke.

Kaldoja on tabanud üsna märki – EKRE jõuline esinemine valimiskampaanias ja selle eel on erakonna tugevalt pildile tõstnud ja talle tugeva positsiooni kindlustanud. Lihtsamalt öeldes – EKRE-ta ei juhtu kohe mitte kui midagi.

Seda oli näha ka peavoolumeedias, kus tõsi küll, pahatahtlikult, aga mitte kunagi ei puudu EKRE. Isegi kui ühes uuringutulemuses oli kõige suurem vahe RE ja KE populaarsuses, kirjutati pealkirjas ikkagi rahvuskonservatiivide positsioonist.

Enne valimisi on EKRE esimees Mart Helme ja teised juhtpoliitikud andnud kümneid intervjuusid välisajakirjanikele Soomest, Rootsist, Lätist ja mitmetest teistest maadest – kohal olid ka näiteks Dagens Nyheteri, Bloombergi ja teiste meediakanalite reporterid. EKRE kui uus suurus huvitab kogu maailma!

Tõrvikurongkäik näitas, et tuhanded inimesed ei karda enam enda seostamist EKRE-ga, vaid rõhutavad seda juba uhkelt. Valimiskampaania jooksul on sajad lihtinimesed öelnud kandidaatidele otse, et seekord annavad nad kohe kindlasti oma hääle rahvuskonservatiividele. Eriti märgatav on noorte poolehoiu suurenemine EKRE-le.

Inimesed on muutunud julgeks, sest nad näevad, et EKRE on piisavalt tugev, et neid kaitsta. Ennekõike näevad nad erakonnas võimalust muutusteks, mida stagnatsioonis riik vajab, ja eestlaste peremeheõiguse taastamist nende oma maal.

Kindlasti on Eestis sadu inimesi, kes ajavad homme selja sirgu ja annavad oma hääle Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale. Isegi kui kandidaadid on tundmatud, tasub hääl just EKRE-le anda, sest kõik Riigikogusse pääsejad hakkavad hääletama Eesti Eest!

Kommentaarid