Ekstremistlikult käituv Kaja Kallas peab kas avalikult Jüri Ratase ees vabandama või poliitikast lahkuma

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Kaja Kallase soov peaministritoolile istuda on sedavõrd suur, et võtab talt juba igasuguse mõõdutunde.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas kaotab üha enam kontrolli enda üle ja ründab valimatult valitsuskoalitsiooni, lubades mingite reaalsete põhjendusteta EKRE ministrid maha võtta, ja süüdistades peaministrit riigireetmisele kaldumises.

“Vaadates kõike seda, mida ta peaministrina on korda saatnud, siis Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta saaks jätkata peaministrina ja ma arvan, et see ei ole Eesti huvides,” ütles Kaja Kallas ERR-ile. Emotsionaalselt ülesköetud naispoliitik on kaotamas juba igasugust mõõdutunnet, milleta poliitika on vaid lahmiv ärategemine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kallase erilist ülbust näitab seegi, et saanud peaministri solvamise pärast kriitika osaliseks, teatas ta “armulikult”, et olevat nõus “sõnadest taanduma” (mitte vabandama), kui Jüri Ratas täidab “kõrgeaulise proua” nõudmised Mart Järviku suhtes.

Kallas ütles avalikult välja ka oma riigipöördeplaani: “Läheme edasi Mart Järviku umbusaldamisega ja pärast seda tuleb õigusriigi ründamise ning valetamise pärast valitsusest lahkuma sundida ka Mart ja Martin Helme.”

Tegu on väga räigete süüdistuste ja saadiku eetilise allakäiguga. Alles mõne päeva eest nõudis Kallase erakonnakaaslane Hanno Pevkur Helmede teatud ütluste puhul õiguskantsleri hinnangut ja sots Katri Raik erikomisjoni moodustamist – nüüd võiks sama nõuda Kallase väidete puhul.

Peaministri nii vastutustundetu ja sildistav ründamine RE esipoliitiku poolt näitab kas täielikku närvisüsteemi kokkuvarisemist või enneolematut ülbust – riigireetmise süüdistus ei saa tähelepanuta jääda. Kaja Kallas peab otseselt teatama, milles peaministri reetmine seisneb, või vabandama.

Kaja Kallase, Reformierakonna ja sotside rünnakud valitsuse vastu on suureks ohuks demokraatiale ja õigusriigile – on ju valitsus võimule saanud demokraatlike valimiste tulemusena ning selle asendamine saabki toimuda ainult valimistulemusi arvestavalt. Opositsioon aga on hüljanud kõik parlamentaarsed protsessid ja viinud poliitika räigete rünnakute tasemele neile alluvas meedias.

Praegu on selgelt näha, et Reformierakonna rünnakute taustaks pole mitte EKRE ministrite väidetavad valesammud, vaid oravapartei isiklik ja meeletu, lausa hüsteeriasse kalduv viha rahvuskonservatiivide vastu, kes nende võimuihalusele piduri panid ja RE riigipiruka juurest eemale tõrjusid.

Reformierakonna destruktiivne tegevus Eesti poliitikas võtab üha enam hiiliva riigipöörde mõõtmed. Huvitaval kombel on ründajaks just see erakond, kes oli võimul kõige rohkem Eesti omariikluse mainet lammutanud skandaali puhul, milleks on ulatuslik Vene rahapesu läbi Eesti.

Just tollal võimul olnud RE ministritest võib lähtuda reaalne riigireetmine, kui nad peaksid Kremli “konksu otsas” olema. Rünnakud valitsuse vastu näitavad, et selle “iga hinna eest” kukutamise plaanid võivadki olla seotud hirmuga rahapesupaljastuste ees ja Reformierakond võibki juba olla Eesti maha müünud. Igal juhul on kõik rahade kadumisega seotud skandaalid olnud seotud oravaparteiga.

Uued Uudised toetavad täiel määral peaministrit, kes nõuab Kaja Kallaselt avalikku vabandamist ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimeest Kersti Sarapuud, kes ütleb: Kaja Kallas kas vabandagu või lahkugu Riigikogust!

“Kaja Kallase väljaütlemine peegeldab opositsioonis oleva Reformierakonna soovi vahendeid valimata võimu juurde tagasi pöörduda. See on aga järjekordne näide sellest, et Reformierakond tuleb valitsusvastutuse kandmisest võimalikult kaugel hoida,” ütleb Kersti Sarapuu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused