ERR-ile – Maria-Ann Rohemäe valetamine seisneb tema kajastuste selgeltnähtavas antipaatias Trumpi vastu

Maria-Ann Rohemäe kuulub nende noorte vasakliberaalsete ajakirjanike hulka, kes kajastavad sündmusi ühe ideoloogia positsioonilt.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja ERR-i vahel on lahvatanud uus tüli, seekord seoses reporter Maria-Ann Rohemäe isikuga.

Eesti rahvusringhääling taunib EKRE esimehe Mart Helme sõnavõttu teisipäevases saates “Esimene Stuudio”, kus ta märkis, et ETV korrespondent Maria-Ann Rohemäe on kaks ja pool aastat USA-st eetrisse minnes valetanud, kirjutab BNS.

“”Aktuaalse kaamera” kõik ajakirjanikud jälgivad oma igapäevases töös väga rangelt head ajakirjanduslikku tava ja lähtuvad avalikkuse teenimisest,” märkisid ERR-i uudiste ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost ja ERR-i päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala.

“Eesti vabariigi ministri ja valitsuserakonna juhi Mart Helme avaldus ERR-i ajakirjaniku Maria-Ann Rohemäe suunal eilses ETV saates “Esimene stuudio”, oli lubamatult solvav ja laimav,” märkisid Samost ja Kala. “Maria-Ann Rohemäe on mitme aasta vältel kajastanud nii ERR-i raadio- kui ka teleuudistes USA-s toimuvat väga professionaalselt.”

Selline on ERR-i arvamus, mis ei lähe kokku Uute Uudiste toimetuse arvamusega.

Uued Uudised ühinevad täielikult Mart Helme seisukohtadega, sest toimetus on juba Ameerika presidendivahetusest saati märganud Maria-Ann Rohemäe kallutatust – tema reportaažid USA-st on olnud ääretult vaenulikud Donaldi Trumpi suhtes ja ERR-i reporter on kajastanud sündmusi vaid demokraatide leeri positsioonilt.

Tuletagem meelde, et alates Donald Trumpi valimisest on ka kogu Eesti peavoolumeedia suhtunud Ameerika presidenti väga negatiivselt, kajastades tema tegemisi ainult ülespuhutud skandaalide kaudu, ja kujundades arvamust, nagu oleks kogu Ameerika tema vastu ja kohe-kohe võetakse riigipea ametist maha. Ka näiteks kogu Brett Kavanaugh`i loo kajastus Eesti meedias oli suunatud tema hukkamõistmisele, kuigi lõpptulemusena osutusid süüdistused fabritseerituks ja kohtunik sai asuda tööle USA Ülemkohtus.

Kõigi Trumpi suhtes negatiivsete uudiste suhtes on nii ERR kui ka teised peavooluväljaanded kujundanud fooni, nagu oleks see kindlasti tõsi, ja kui mõni süüdistustest lükatakse ümber, siis seda lihtsalt ei kajastata (Muelleri juurdlus). Kogu sellise poliitika esindaja USA-s ongi olnud Maria-Ann Rohemäe oma üheülbaliste reportaažidega.

ERR-ile teadmiseks – valetamine on ka see, kui sündmusi kajastatakse kallutatult ja varjatakse nende mõnda külge. Maria-Ann Rohemäe ongi kirjutanud ja rääkinud “vastikust” Trumpist ega ole eriti rääkinud tema tehtust, kujundades seega ka Eesti inimeste seas valet pilti Ameerika Ühendriikides toimuvast.

Kommentaarid