Esimeseks enda päästmise nõudjaks on saanud usalduskvoodita massimeedia

Juhtkiri,
Ajakirjandus sipleb kahe maailmavaate vahel.
©Uued Uudised
Sõltumatu ajakirjanduseni on Eesti meedial veel pikk tee minna. Pilt on illustratiivne.

Pensionärid, erivajadustega haiged, maainimesed ega teised riskigrupid ei nõua veel enda abistamist sedavõrd valjuhäälselt, kui seda teeb tindisolkimise mainega ajakirjandus, eriti erakätes olev.

Erameediaväljaandeid ühendav Eesti Meediaettevõtete Liit tegi järsult langevate reklaamitulude korvamiseks valitsusele ettepaneku, et see annaks meediavaldkonna ettevõtetele neli kuud intressivaba maksepuhkust kahe aasta pikkuse maksetähtajaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks soovitakse avaliku sektori reklaamkulutusi Eesti meediasse, omavalitsuste reklaamitegevust maakonnalehtedesse ja kiiresti madalamat käibemaksumäära digitellimustele.

Võib täiesti kindlalt öelda, et ajakirjandus maadleb nüüd oma kehva maine tagajärgedega. Nimelt on neil puudus lugejatest, reklaamitellijad aga suunavad oma tellimused sinna, kus lugejaid leidub.

ERR, Postimees, EPL/Delfi ja mitmed muud väljaanded on juba ammu kaotanud oma maine konservatiivse lugeja silmis – sealt pole lihtsalt midagi muud peale viha ja vaenu ning kallutatuse leida.

Loobutakse nii lehti tellimast kui ka digiväljaannete maksumüüri rahaga avamast. Kui võtta EKRE toetus aluseks, siis on rahvusmeelseid inimesi vähemalt viiendik eestlastest – ja see on päris suur hulk lugejaid, kelle peavoolumeedia on viinud seisu, kus nad selle meediaosa toodangut ei tarbi või teevad seda vähe.

Lisaks on peavoolumeedia olnud presidendi ja opositsiooni kaitse all ülbe ja kõikelubav, eriti just inimeste elude hävitamises, nagu see oli ministrite Marti Kuusiku, Kert Kingo ja Mart Järviku puhul. Sellist saastaajakirjandust tavalugeja toetada ei taha ja nii ongi erameedia hakanud riigilt raha nõudma.

Nüüd võiks mõni uuringufirma küsida tavakodanikelt, et kas nad on nõus aitama ajakirjandust tänasel kujul – seda enam, et abistav toetus erameediale tuleks suuresti maksumaksja taskust. Ka rahvusringhääling praegusel kallutatud kujul ei vääri erilist tuge.

5 commentsOn Esimeseks enda päästmise nõudjaks on saanud usalduskvoodita massimeedia

 • Avatar

  Kallaku oma solgiämbrid nüüd oma õuepeale laiali ja olgu üsna vait. Helpigu sealt siis lusika-või kulbiga, oma asi.Nii süüdimatud, et jälle kerjakausid käes, riigi poole. Ja rahvas peab igavesti tänulik olema, et neid rassistideks, natsideks ja äärmuslasteks sõimati, premeerime veel peale, tule taevas appi ikka.

 • Avatar

  Miks on meil 4-5 sarnast portaali, pangu paar tükki kinni selmet mingu pankrotti, milleks meile kordavad portaalid, mis edastavad saasta ja libauudiseid. Las turg ise puhastab ennast – turg on vaba!

 • Avatar
  Leo Viller

  Teise maailmasõja ajal ehitasid sõdivad pooled ehtsate sõjatehaste lähedale sageli ka puust ja kartongist makettlibatehaseid, et vastase lennuväge eksiteele viia. Ükskord juhtus nii, et nii üks sakslaste ehtne sõjatehas kui ka läheduses asuv puust libatehas tehti Suurbritannia lennuväe rünnakuga maatasa, esimene ehtsate ja teine puust pommidega. Nii et Eesti valitsus võiks seda meie ” liberaalset ” sopameediat, mis on pidevalt valitsust solvanud, ” toetada ” sellega, et saadaks kõige silmapaistvamatele taolistele väljaannetele paar pangetäit soppa

 • Avatar
  vanaema maalt

  Tõesti, tõesti, ikka esimeste seas need rahva lõhestajad. Ei ERR, ega meedia füürerid, pole nende aitamist millegagi ära teeninud. Kohe varsti on hädakisa lahti femidel ja homodel, igasugustel vabaühendustel. Mis nendel vanadest või puuetega inimestest, MINA,MINA, ja pean saama. Kus on ajakirjanduses keegi näinud tänulikkust valitsuse aadressil, no ei. Et Martinil 5 last kodus vaid naise hooleall, hea et mõne tunni magada saab.Minister ei tea, kuidas naine toidugi koju toodud saab, ikka on veel mõnel asja ilkuda, see või teine asi ei meeldi.Need kurjuse verstapostid ei tohiks pennigi saada, kui on oma impeeriumi üles ehitanud õelusele, vaadaku ise, kuidas hakkama saavad.

 • Avatar

  “Rahvus”ringhääling ei saa ka pugeda reklaamitulu vähenemise taha, see on neil lihtsalt keelatud. Eraettevõtlus aga ongi alati risk, kui ei lähe hästi siis nii ongi. Toimub ümberjaotumine mingile muule tööle/tegevusele, mida tulevas vajaduspõhises ühiskonnas igal juhul leidub.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused