Euroametnikust president Kersti Kaljulaidist on saanud bürokraatide kaitseingel

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Püha Kersti, bürokraatia kaitseingel.

Kogu maailmas on suureks probleemiks bürokraatia vohamine ja ka Eestis on nii lihtkodanikel kui ka ettevõtjatel probleeme ülereguleerituse või lihtsa kiusamisega – selle taustal on president Kaljulaidi piiritu toetus ametnikkonnale lausa uskumatu.

BNS kirjutab: “Kuigi tänavune aasta on toonud kaasa poliitilisi rünnakuid ametnike vastu, avaldas president Kersti Kaljulaid aastalõpu usutluses Postimehele veendunust, et ametnikel jätkub julgust õigesti käituda. Kaljulaidi sõnul on paljud poliitikud neljasilmavestlustes öelnud, et ametnikel peab olema sirget selga ja suutlikkust seista oma inimeste eest.”

Enamik ametnikest teeb lihtsalt oma tööd ja nende kohus ongi kasvõi ametimääruse järgi inimesi aidata – seda, et ametnike töö inimeste heaks on midagi erilist, võib ainult euroametnik arvata.

Paraku kohtavad lihtkodanikud just ametkondades lisaks sõbralikkusele ja abivalmidusele ka ohtralt mugavustsoonis elamist, ükskõiksust, minnalaskmist, ülereguleeritust ja ka kiusamist ehk kokkuvõetult bürokraatiat – seda president Kaljulaid näha ei taha.

Ilmselt on siin mängus kaks asja. Esiteks on Kaljulaid ise ametnikkonnast võrsunud, mõistab bürokraatiat hästi ja kaitseb teda.

Teiseks peitub presidendi ametnikearmastuse taga EKRE vihkamine – kuna rahvuskonservatiivid otsustasid stagneerunud ametkonda pisut raputada ja bürokraatiat vähendada, siis tõttas riigipea appi just stagneerunud ametnikele, sest see on võimalus EKRE-le ära teha.

Eesti praegune president on üks ebaõnnestunumaid riigipäid Eesti ajaloos üldse – ükskõik, mida ta ka ei teeks, tulemuseks on ühiskonna lõhestumine.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused