Euroametnikust president Kersti Kaljulaidist on saanud bürokraatide kaitseingel

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Püha Kersti, bürokraatia kaitseingel.

Kogu maailmas on suureks probleemiks bürokraatia vohamine ja ka Eestis on nii lihtkodanikel kui ka ettevõtjatel probleeme ülereguleerituse või lihtsa kiusamisega – selle taustal on president Kaljulaidi piiritu toetus ametnikkonnale lausa uskumatu.

BNS kirjutab: “Kuigi tänavune aasta on toonud kaasa poliitilisi rünnakuid ametnike vastu, avaldas president Kersti Kaljulaid aastalõpu usutluses Postimehele veendunust, et ametnikel jätkub julgust õigesti käituda. Kaljulaidi sõnul on paljud poliitikud neljasilmavestlustes öelnud, et ametnikel peab olema sirget selga ja suutlikkust seista oma inimeste eest.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Enamik ametnikest teeb lihtsalt oma tööd ja nende kohus ongi kasvõi ametimääruse järgi inimesi aidata – seda, et ametnike töö inimeste heaks on midagi erilist, võib ainult euroametnik arvata.

Paraku kohtavad lihtkodanikud just ametkondades lisaks sõbralikkusele ja abivalmidusele ka ohtralt mugavustsoonis elamist, ükskõiksust, minnalaskmist, ülereguleeritust ja ka kiusamist ehk kokkuvõetult bürokraatiat – seda president Kaljulaid näha ei taha.

Ilmselt on siin mängus kaks asja. Esiteks on Kaljulaid ise ametnikkonnast võrsunud, mõistab bürokraatiat hästi ja kaitseb teda.

Teiseks peitub presidendi ametnikearmastuse taga EKRE vihkamine – kuna rahvuskonservatiivid otsustasid stagneerunud ametkonda pisut raputada ja bürokraatiat vähendada, siis tõttas riigipea appi just stagneerunud ametnikele, sest see on võimalus EKRE-le ära teha.

Eesti praegune president on üks ebaõnnestunumaid riigipäid Eesti ajaloos üldse – ükskõik, mida ta ka ei teeks, tulemuseks on ühiskonna lõhestumine.

4 commentsOn Euroametnikust president Kersti Kaljulaidist on saanud bürokraatide kaitseingel

 • Avatar

  Väike juku küsib: MIks kukk kireb? – Kukk kireb kui valetatakse, vastab isa.
  AGA kukk kireb ka ju kell 3 öösel! — Siis trükitakse ajalehti!
  🙂
  Kas pole tõesti võimalik see kaljulaid ja eesti kartellimeedia panna ühte tuppa kinni lukutaha ja võti ära visata? Las nad siis teineteisele meeldivad ja AINULT teineteisele seal. Siis hakkaks veel huvitavamad protsessid pihta et kui hakkab tekkima uusi ajalehekirjastusi nagu seeni.

 • Avatar
  Leo Viller

  Kõiki Eesti Vabariigi mingil ametipostil asuvaid ametiisikuid saab Riigikogu seadusega tagandada, kui nad ei austa Eesti Vabariigi Põhiseadust. Minu teada on praegune president e – hääletuse innukas pooldaja

 • Avatar

  Kõik, mis selle inimese suust tuleb, on nagu mingi võõrkeha, mis ei kuulu siia maailma. Ikka risti vastu kõigele, mis meid edasi viiks ja aitaks. Üks vihkamine on võtnud üüratud mõõtmed, mis paneb küsima- kaua võib? Nii tark võiks ikka olla, et tunnetada, samaga vastab rahvas, aga ametnikku see ju ei huvita, mul on võim.Ülbus ja eneseimetlus, pole just väärtused, millega silma paista ja poolehoidu võita, kui seda ei vajatagi, on iseasi.

 • Avatar

  President peab esindama rahvast, vaid siis saab ta tasemel olla. See daame aga pole pikka aega üldse Eestis elanud, ses mõttes võib talle andestada elukaugust. Vabandust, presidendi ametis aga kohe kindlasti ei saa andestada. Kui algul oli peavoolumeedia presidendi suhtes suht ükskõikne, siis nüüd kiidavad takka kui ainsat lootusekiirt selles jubedas ja pimedas EKRE-maailmas. Kas president ei saa aru, et teda kasutavad ära liberaalsed rööv- ja riigikapitalistid ning libasotsid. Keda siis saab ära kasutada – ainult rumalat inimest. Meie presidendil napib nii elukogemust kui elutarkust, liialt noor kah teine ju veel. Esindusnukuke ja ei midagi muud. Eesti demokraatia on viimase kahe presidendivalimisega puusse pannud. Demokraatia on rahvast alt vedanud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused