“Hämmeldunud kriitikud” on hirmul uue konservatiivist liikme ilmumise üle ERR-i nõukogusse

Juhtkiri,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

Postimees väidab, et koalitsioon olevat eksperdikohtade jagamisest lehmakauplemise teinud – selles peegeldub vastumeelsus ühe konservatiivse mõttelaadiga inimese pääsemise suhtes ERR-i nõukogusse.

“Riigikogu kultuurikomisjon otsustas eile teha täiskogule ettepaneku nimetada Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu uuteks ekspertidest liikmeteks ajakirjanik ja õppejõud Priit Hõbemägi, majandusteadlane Viktor Trasberg ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut juhataja Peeter Espak. Kui kahe esimese puhul üldsusel suuri küsimusi ei tekkinud, siis Espaki valimine tekitas kriitikutes hämmeldust,” kirjutab Postimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Professionaalsustaseme järgi võttes pole Peeter Espak teistest ekspertidest ehk Priit Hõbemägist ja Viktor Trasbergist kuidagi kehvem, küll aga jääb “hämmeldunud kriitikutele” ette tema maailmavaade.

Peeter Espak on saanud tuntuks seisukohtadega, milles ta kritiseerib teravalt enamikus ajakirjanduses ja osas ühiskonnas valitsevat liberaalset mõttelaadi, mis ei taha kuidagi teistmoodi mõtlemist tunnistada. Tema asjalikud ja kriitilised sõnavõtud on silma torganud ning paljudele “senistele” see ei meeldi.

Tegelikult vajab ajakirjandus ja eriti ERR veelgi rohkem konservatiivse mõttelaadiga inimesi, ja sealhulgas ka ajakirjanike hulka – selliseid inimesi, kes ei vaataks Ungari välisministrit vaenlasena, kellel tuleb enesesüüdistus välja pigistada, vaid kes on valmis temaga asjalikult ja analüüsivalt vestlema.

Võib arvata, et “hämmeldunud kriitikud” on pärit sellest keskkonnast, kes tahaksid, et ajakirjandus jääkski liberaalse mõttelaadiga inimeste kontrolli alla, kust kõik Espakid ja Pulleritsud kaoksid, ning asemel oleksid Trallad ja Lobjakad. Nemad tahaksid kindlasti konservatiivi asemel näha näiteks sotsialist Marju Lauristini. Suur osa “üldsusest” aga võttis Peeter Espaki nõukogusse nimetamise teate rõõmuga vastu.

Peeter Espaki valimine ERR-i nõukogusse on kui värske tuulepuhang selles seisva õhuga meediaruumis, ja kindlasti muutub rahvusringhäälingu töö suuremale osale ühiskonnast vastuvõetavamaks. Mis aga puutub koalitsiooni “lehmakauplemisse”, siis võimuparteid oleksid üdini rumalad, kui nad jätaksid maksumaksja raha eest töötava rahvusringhäälingu nende kontrollida, kes võimuliitu vihkavad.

Priit Pullerits on öelnud, et tänu vasakliberaalse diktaadi lagunemisele on sõna Eestis vabamaks muutunud. Peeter Espak viib selle arengu edasi stagneerunud rahvusringhäälingusse.

6 commentsOn “Hämmeldunud kriitikud” on hirmul uue konservatiivist liikme ilmumise üle ERR-i nõukogusse

 • Avatar

  Ja nüüd … ettevaatust et ERR ei müüda maha Schibstedi/Clearchanneli jms. juudi kontsernide v6i nende maskeeritud ettevõtetele.
  UuedUudised sait ning EKRE on ju samuti kontrollitud opositsioon, sest nad käivad ikka tead-küll-kus kummardamas.

 • Avatar

  VÄGA HEA ALGUS! Espakile meeletult jõudu ja vaimuteravust võitlauses Err-s. Vabastada tuleb PADUPUNANE nõukogu esimees! KORRALDADA SUUREMAHULINE UUTE ERR AJAKIRJANIKE avalik kandideerimine, et anda võimalus noortele ja tarkadele tegijatele. Kõik rumalad trallad ja kannelid erru saata ja suunata tootvale tööle tehasesse! Reikopi ja Välba asemel suudaks nii mõnigi uus tegija sisukamat saadet teha! Ikka väga tüütu on pidevalt oma tutvusringkonna sõpru eetrisse kutsuda!

 • Avatar

  Äkki saabki veel ERR-ist asja, lootus pidi küll olema l…de lohutus aga ehk siiski…. Ära on tüüdanud opositsioonlaste ilkumised ülepäeva,reformi ülistamine küsitlustes, päevakommentaatorite nutulaulud, nagu mingi globalistide pulm, mis kunagi ei lõpe. Postimees on juba üsna talutav, üksikud kõrgushüpped veel esinevad aga pagan nendega. Kui nüüd ERR-ist ka sama arv -7,8- jalga laseks, oleks asi normaalne juba. Espakist nõukogu esimees, Hõbemäest ERR-i juht, kohe asi ilus.

 • Avatar

  Err on pasal, ja kui te seda jõuku kinni ei pane või ohjata ei suuda siis minge parem laiali.

 • Avatar
  Edu ja jaksu

  Suurepärane valik! Peeter Espak on tõeline konservatiiv ja suur mõtleja. Julge peavoolule vastanduja. Küllap tuleb liberaalide rünnakulaine.

 • Avatar

  Sõda on rahu, orjus on vabadus ja totalitaar on liberaal!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused