Hoidkem silmad lahti — kas räigest kuriteost Kalevi-Liival võib saada alguse rünnak EKRE vastu?

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©Marina Pushkar/Postimees
Holocausti mälestusküünlad.

Kolmapäeval vapustas Eesti ühiskonda teade, et vandaalid rüüstasid Kalevi-Liival asuvat holokaustiohvrite memoriaali ning joonistasid mälestuskividele haakriste.

Rahvuskonservatiivid on sama meelt, mis kogu ühiskond – tegu on kuritegeliku aktsiooniga, millele ei saa olla vähimatki õigustust. Nüüd aga kerkib esile küsimus, kes on selle taga? Sest uudiste järgi tundub, et tegu on hoolikalt ettevalmistatud kuriteoga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuleb nõustuda Eesti Juudi Kogukonna esinaise Alla Jakobsoni arvamusega: “Eestis on alati suhtutud suure lugupidamise ja austusega surnute mälestusse, vaatamata rahvusest. Eesti elanik ei saa nii käituda, seepärast olen kindel, et memoriaali rüvetasid need, kes vihkavad Eestit ja seda tuleb pidada ka Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise aastapäevaks ajastatud provokatsiooniks.”

Vähemalt Uued Uudised loevad siit välja vihje kõige tõenäolisemale kurjategijale ehk Vene eriteenistustele ja nende kohalikele käsilastele “viiendast kolonnist” — vandalism toimus just Eesti taasiseseisvuspäeva ja Molotov-Ribbentropi pakti aastapäeva vahel, enne kommunismiohvrite memoriaali avamist. Ainult Venemaa saab just sel ajal olla huvitatud uuest “natsiskandaalist”, sest võimalikel äärmuslastel pole otsest põhjust just nüüd juutide mälestust rünnata, selline asi sobib pigem Kremlile ja sealt on kindlasti oodata ka hukkamõistu!

Eestis pole teadaolevalt ühtegi natslikku rühmitust täheldatud, mis ei välista muidugi mingi varjatud grupi olemasolu. Samuti pole meil kuulda olnud avalikust antisemitismist. Välistada aga ei saa ka teistmoodi provokatsiooni, mis on suunatud otseselt EKRE vastu.

Pole sugugi võimatu, et sel moel hakatakse tasapisi tekitama mastaapsemat rünnakut EKRE vastu. Kurjategijad jäävad leidmata, nagu ka Vao pagulaskeskuse seina süütamise puhul, küll aga hakatakse vaikselt üles kruvima meeleolusid, mis kõlavad umbes nii: “Kindlasti ei teinud seda EKRE, aga ka neil lasub vastutus, sest just nemad õhutavad igasugust võõraviha. Nende käsi ei pruugi mängus olla, aga oma tegevusega on nad teatud rühmitusi sellele innustanud!”

Rahvuskonservatiivid hoiatavad ühiskonda ette sellise arengu võimalikkuse eest. Seetõttu jälgigem üheskoos ja tõsiselt, kas ja kui ruttu sellised EKRE-vastased meeleolud üles kruvitakse? Millal ilmub kellegi esimene otsene rünnak ja millises väljaandes? Kes alustab süüdistustega — poliitik või riigiametnik? Ja kindlasti tuleb jälgida politsei tegevust — kas nad suudavad kurjategijad üles leida ja kui ruttu? Sest see Vao vaim lendleb endiselt Eesti kohal — EKRE sai tollal riigivõimult ja meedialt süüdistuse, mida ei tõestatud ja ka tegelikke kurjategijaid üles ei leitud.

Kui keegi tahab küsida, kas Uued Uudised usuvad, et keegi Eestis endas võiks sellise kuriteo EKRE diskrediteerimiseks ette võtta, siis – jah, usume küll! Seetõttu loodame politsei kiirele ja efektiivsele tegutsemisele!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused