Et Eesti ja eestlased jääksid kestma…

Juhtkiri,
- Updated
jaak madison

25 aastat tagasi olin ma 3 kuud ja 28 päeva vana, seega ei suuda ma meenutada tolleaegseid sündmusi, kuid kindlasti saan ma olla uhke tegude üle, mis päädisid kell 23:02 iseseisvuse taastamisega.

Aastast aastasse on küsitud, kas sellist Eestit me tahtsime? Sõltub, kes on see “meie”. Ma olen kindel, et enamik tahtsid iseseisvat vabariiki, kus peremeheks ning otsustajaks on eestlane ning oma tegudes lähtume me eelkõige oma huvidest ning eesmärkidest. Meil on oma riik, rahvas ning püüdlused, seega on iseseisvumine täitnud selle põhilise eesmärgi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid oma riiki luues oli kindlasti eesmärk ka iseseisvuse säilitamine ning rahva elujõulisuse ning kestvuse tagamine. 1. maist 2004 ehk viimase 12 aastaga oleme me andnud ära väga palju iseseisvust. Valdav enamus meie igapäevasest seadusandlusest ehk elukorraldusest ei lähtu mitte meie oma huvidest, vaid Euroopa Liidu aluslepingutest või direktiividest ning määrustest.

Samuti on iseseisvus päädinud ligi 100 000 inimese lahkumisega oma kodumaalt, seda eelkõige majanduslikel põhjustel. Kui oleme kaotanud suure osa poliitlisest iseseisvusest ja väljaränne on viinud eestlaste arvu alla miljoni ning elatustase on Euroopa viimaste seas, on see ohusignaal meile kõigile. Kui pole rahvast, kes tahab kaitsta ja ehitada oma riiki, pole ka iseseisvust. Kui pole poliitilist iseseisvust ning peaotsustajateks on välised institutsioonid, viib see alla ka rahva eneseusu ning valmiduse oma riigi eest surra.

Kui viimase 25 aasta sisse on mahtunud iseseisvuse taastamine, oma riigi nullist rajamine ning samal ajal ka selle sama iseseisvuse suures osas vabatahtlikult loovutamine, siis mida toob järgnev veerandsada?

Kui tahame taasiseseisvuspäeva tähistada sinimustvalge all ka aastal 2041, siis tuleb meil tegutseda lähtudes põhimõttest, et tähtsaim meie otsuste langetamisel on Eesti ja eestlaste kestmajäämine, heaolu ning võimalus tunda uhkust oma riigi üle.

Ilusat taasiseseisvumispäeva! Elagu Eesti!

Jaak Madison

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused