Jaan Männiku liitumine EKRE-ga pani libauudiste veskid jahvatama

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©UU
Jaan Männik

Piisas vaid teha teatavaks, et endine Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik kandideerib EKRE ridades parlamenti, kui juba hakkasid jahvatama libauudiste veskid. Seekord otsustas peavoolumeedia lüüa lõhe erakonna ja kogenud majanduseksperdi maailmavaate vahele.

Infooperatsioon viid läbi vägagi peenel moel. Männikult küsiti otse, kas ta toetab seksuaalvähemustelt hääleõiguse äravõtmist. Kui Männik vastas eitavalt ja võttis seksuaalvähemuste suhtes neutraalse hoiaku ja rääkis, et tema tugev külg on eelkõige majandusküsimused, taheti hakata meeleheitlikult näitama, et Männik on EKRE-ga eri meelt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellise pahatahtliku tegevuse eesmärk on üks – ajada EKRE liikmed ja toetajad omavahel tülli ja sellega kahjustada nende võitlusvõimet. Milline on tegelikkus? EKRE ei ole nõudnud homodelt valimisõiguse äravõtmist! Asjaolu, et mõni erakonna liige võib oma isiklikul sotsiaalmeediakontol selliseid ideid väljendada, ei tähenda, et tegemist oleks erakonna seisukohaga. Teisisõnu, Jaan Männikut sunniti andma hinnangut arvamusele, mida erakond pole kunagi väljendanud.

Mis aga veelgi tähtsam, EKRE pole loobunud ühestki oma varasemast seisukohast. EKRE nõuab endiselt kooseluseaduse tühistamist ega kavatse sellest nõudmisest taganeda. Vastupidist soovi pole avaldanud ka Männik. EKRE seisab vastu igasugustele katsetele suruda homoprogagandat lasteasutustesse. Vastupidist soovi pole avaldanud ka Männik. Ta on kinnitanud, et ta on meeskonnamängija ja lähtub oma tegevuses erakonna ametlikest seisukohtadest.

Männik on avalikult kinnitanud, et ta on rahvuskonservatiiv ning EKRE on ainus erakond, kus saab ajada rahvuskonservatiivset poliitikat. Samas on Männik öelnud, et tahab poliitikas tegeleda teemadega, kus tal on teadmised ja kogemused – need on majandus ja ettevõtlus. Igati kiiduväärt lähenemine! Eesti poliitikat suudavad paremaks muuta inimesed, kes võtavad sõna teemadel, milles nad on asjatundjad. Jürgen Ligid (ühel päeval kaitse-, teisel haridus-, kolmandal rahandusminister) ei too poliitikasse teadmisi või kogemust, vaid rumalust ja omakasu.

Kogu loo taustal ei tee paha meelde tuletada sedagi, et kõik EKRE liikmed (keda üle 8000) ja EKRE toetajad (keda võib lähtudes EKRE 22% toetusest olla ligi 200 000) ei saa kunagi kõigis erakonna programmilistest punktides olla sada protsenti ühte meelt. Eesti ei ole diktatuur, kus kõik peavad ütlema ja mõtlema ühtemoodi. Oluline on, et ühisosa on suurem kui erimeelsused. Jaan Männik on tõestanud, et on eestimeelne mees, kes tahab Eestis elaksid eestlased ja õitseks rahvuslik majandus.

Mart Helme ütles laupäeval erakonna suvepäevadel peetud kõnes sedagi, et lähikuudel saab EKRE täiendust veel mitme tuntud oma ala asjatundjaga. Juba praegu võib kindlalt öelda, et konkurendid teevad kõik endast oleneva, et uute tulijate suunas pori loopida ja rahvuskonservatiive omavahel tülli ajada. Jätkugu meil kõigil arukust rünnakud ära tunda ja mitte lasta end nendest kõigutada.

UU

 

LOE LISAKS

Jaan Männik kandideerib EKRE ridades Riigikokku

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused