Kaja Kallas, millal tunnistate üles Reformierakonna seotuse Mary Krossi laimukampaaniaga?

Juhtkiri,
- Updated
©Tiit Tamme/Õhtuleht
Reformierakonna valitsus teeb Eestis globalismile avatud riigi.

Reformierakond võib kuitahes kaua teha nägu, nagu poleks ühe nende juhtpoliitiku abikaasa valetamine nende asi, aga oravakõrvad möödunud aasta novembris toimunud sündmuste tagant paistavad vägagi hästi välja.

Mäletatavasti tulid Indrek Tarand ja sotside ladvik 26. novembril Toompeale EKRE korraldatud rändevastast miitingut segama, kusjuures Tarandi minematassinud Ivari Padari ähmane olek paistis hästi silma, peaintrigandi enda seisundi ümber aga käis suur poleemika kuni kohtuähvarduseni välja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaks päev hiljem tuli Karoli Hindriksi kaudu lagedale Mary Krossi valesüüdistus ja võib eeldada, et see polnud ainult multikultimeelsusega välismaalanna väljamõeldis – ilmselt arutati see infooperatsioon läbi koos “luureeksperdist” abikaasaga, kuid mitte eriti hästi, sest kui politsei asus asja uurima, jooksis kogu vale Krossidele vastu vahtimist.

Kuna kahe sündmuse vahel on väidetavalt ainult väike ajavahe, siis oli ilmselgelt tegu suurema EKRE-vastase infooperatsiooniga, kuhu on segatud nii sotsid kui ka Reformierakond. On ju Eerik-Niiles Kross ja Indrek Tarand kauaaegsed sõbrad – koos kasvati üles Harju tn 1 asuvas nn kirjanike majas. Pole välistatud, et üheskoos erinevad rünnakud valmis kavandatigi.

Sotside juhtkond oli Toompea meeleavaldusel täies koosseisus väljas, siseminister Katri Raik, kes ametnikuna oleks pidanud provokatsiooni ennetama ja hilisematest poliitilistest hoiakutest hoiduma, andis sotside peakorteris jõulisi pressikonverentse. Nii Reformierakond, sotsid kui ka muu liberaalne eliit tormas ju kohe EKRE vastu lausrünnakule – hukkamõistud kõlasid iga nurga alt ja karjuti vägivalla jõudmisest tänavatele, kuigi see oli karjujate endi vägivald.

Nüüd, mil on selgunud, et Mary Kross valetas, on aeg ümber hinnata ka Indrek Tarandi tegu, sest nii “Tarandi peksimine” kui ka Mary Krossi “kividega loopimine” on viljad ühelt puult. Ainult et intrigant Tarand suutis meeleavaldajaid piisavalt närvi ajada, et laksud kätte saada, Mary Jordani puhul ei hakanud keegi sinikaid ihu peale tekitama – loodeti, et naisterahvast usutakse niigi.

Sotside juhtkonna roll on kõigis neis sündmustes selgelt nähtav, Reformierakonna oma aga on rohkem varjul. Infooperatsioone tundva “luureeksperdi” Eerik-Niiles Krossi abikaasa valevandumine aga annab aluse arvata, et selles kampaanias osales Krosside kaudu ka Reformierakond.

Aegadel, mil EKRE ministreid rünnatakse väidetavate valetamissüüdistustega, ilmuvad opositsiooni ridadest välja aina suuremad ja fataalsemad valed. No kes usuks, et Eerik-Niiles Kross oma abikaasa suurest valest midagi ei teadnud ja pimesi teda usaldas?! Või kes usuks Karoli Hindriksit, kes olevat sama pimesi sõbranna valesid uskuma jäänud – Hindriks on ju ise aktiivne sallivusleeri tegelane.

Nii et ka reformarite liidril Kaja Kallasel on aeg hakata oma erakonna poliitikute eest vabandama, sest muidu saab ka Reformierakonna kohta teha üldistusi, nagu nemad on alati EKRE puhul teinud. Sest millise nurga alt täna ka ei vaataks, oli “novembrikuumus” teadlik infooperatsioon EKRE vastu. Ja millal vabandab Eerik-Niiles Kross ise Riigikogu ees selle eest, et tema abikaasa valetas kogu Eesti avalikkusele?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused