Kaja Kallase uus koostööettepanek on sama küsitav kui eelmine

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas

Reformierakonna poolt valitsusele pakutud koostööettepanek ei tundu eriolukorrast hoolimata eriti siiras, sest eelmise sarnase algatuse tegelikkust oli näha juba kolmapäevasel Riigikogu istungil, kus opositsioon jätkas sama destruktiivselt, nagu enne ettepanekut.

Kallas ütles reedel taas, et Reformierakond on valmis tegema valitsusega riigikogus koostööd, leidmaks kiired ja tõhusad lahendused. Paraku on eriolukorras peamine otsustusõigus siiski täidesaatval võimul, seadusandlik võim saab vähem ära teha, seega on oravapartei abikäe pigistus suhteliselt nõrk.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Reformerakond on koos valitsusega valmis riigikogus töötama selle nimel, et me leiaks kiired ja tõhusad lahendused, mis annaksid kindlust ettevõtjatele ja töötajatele. Olgu selleks siis sihitud erakorraline rahaline abi teatud majandussektoritele, paindlikumad haigus- ja töölt eemale jäämise hüvitused, lisaraha eraldamine tervishoiule või maksupuhkused koos laenugarantiidega,” ütles Kallas.

Kui sellised asjad arutusele tulevad, siis tõenäoliselt pole ühegil erakonnal ega poliitilisel jõul eetiline neile sammudele vastu seista ja ega opositsioongi riskiks valitsuse meetmetele vastu olemisega. Seega annab Kaja Kallas lubaduse, mille osas oleks neil nagunii raske valitsusele vastu töötada. Ehk tühja lubaduse.

On olemas koht, kus Reformierakond saaks tõesti midagi ära teha – nad peaksid lõpetama õela ja lammutava vastutöötamise koalitsioonile mistahes küsimuses. Konstruktiivne vastuseis asjadele, millega opositsioon ei saagi oma maailmavaatest lähtuvalt nõustuda, on loomulik ja vajalik, kuid sotside ja RE parlamenditöös on väga palju väiklust, õelust, ärapanemist ja kiusu, mis tuleks vähemalt eriolukorra ajaks lõpetada.

Jutt ei käi ainult valitsusele vastu töötamisest, vaid igasugusest ebakonstruktiivsest koalitsiooni materdamisest, mida on opositsiooni töös palju, kasvõi igal istungil protseduurireeglite kallal norides. See looks lihtsalt opositsiooni ja koalitsiooni vahele suurema usaldusõhkkonna, mis praegu puudub ja mida ei aita taastada ka Kaja Kallase sisutühjad üleskutsed.

Kriisiolukordades koostööle kutsumine, ise sellest mööda hiilides, on paraku liiga levinud poliitiline nõks ja Reformierakond ei ärata vähimatki usku, et nemad selles siirad oleksid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused