Kas kogenud luuraja tegi valearvestuse?

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
1TL30AUG18B13

Ei pea olema ülikooli võltsitud lõputööga lõpetanud spetsialist, et aru saada, mis on Stroomi ranna valesüüdistuse taga.

Kui Eesti Ekspress tõi välja politsei info selle kohta, et läinud aasta novembris kõikjal meedias üles köetud väidetavalt ekrelaste kallaletungi süüdistuse taga on Eerik-Niiles Krossi ameeriklannast abikaasa Mary Jordan, siis pole ju vaja kaugelt jälgi otsida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alles hiljuti avas IRL-ist Reformierakonda putkanud Eerik-Niiles Kross Postimehes EKRE tšakraid, halvustades rahvuskonservatiive sõnu kokku hoidmata, andes sellega demagoogia meistriklassi kursuse.

Krossi puhul jääb vaid üle imestada, kuidas “kogenud luuraja” ei suutnud kõiki jälgi nii ära segada, et asi veel enne valimis päevavalgele ilmus, mistõttu võib tema seotuses isegi kahelda.

Kui aga Eesti Ekspressis avaldatud väited tõele vastavad, siis jääb vaid selle looga seotud tegelastele kaasa tunda.

Mis puutub “rünnaku ohvrisse”, siis lisaks sellele, et Mary on tuntud poliitiku abikaasa, on ta ka gei- ja naisõiguste eest võitleja, kes on varem avaldanud pahameelt, et ühiskonnas on liiga palju valet.

Kui seda asja aga veel ühest küljest vaadata, siis võib konstrueerida ka sellise skeemi, et Eerik-Niiles Krossi vana kamraad ja lapsepõlvesõber Kirjanike Maja ülemistelt korrustelt on sotsidega liitunud eurosaadik Indrek Tarand, kes oli just valesüüdistusele eelneval päeval sekkunud ebaadekvaatselt käitudes EKRE poolt korraldatud meeleavaldusele Toompea lossi ees ning pärast suurt häbi haudus rahvuslastele kättemaksu. Hiljem kelkis Tarand, et tal on veel mõni trikk varuks.

Muide, sel nädalal kustutas Tarand Facebookis, kus ta enne aktiivne tegelane oli, oma konto. Ju ei pidanud solvunud provokaatori närvid enam vastu.

Olgu selle Tarandiga, kuidas on, aga Mary Kross ja temasugused peavad endale aru andma, et tegu ei ole lihtsalt riukaga, vaid just nimelt ühiskonna lõhestamisega ja tõsise korrarikkumisega.

Kuidas üldse saab edaspidi tõsiselt võtta igasuguseid sallijate ja vasakliberaalide teateid rünnakutest, mis on suunatud näiteks rahvuskonservatiivide vastu? Selliseid rünnakuid lihtsalt ei ole.

Kokkuvõttes tehti kogu selle blamaažiga halba mitte ainult endale, vaid kogu sellise maailmavaatega inimestele ja Eesti inimestele üldse.

Meenutagem siinkohal ka Vao juhtumit, kus ilmselgelt lavastati põleng pagulaskeskuses, kuhu päästjad jõudsid veel enne kui leek oli kiviseinal õieti lahvatanud ning ebaloomulikult ruttu jõudis kohale peaminister Taavi Rõivas, kes veeretas süü juurdluse tulemusi ootamata rahvuslaste kaela. Maha ei jäänud ka president Ilves, kes kiirustas teatama, et tal on häbi olla eestlane. Vao juhtumis pole süüdlast tänaseni kindlaks tehtud ega ilmselgelt ei tehtagi, sest selle juhtumi uurimine on lõpetatud.

On tänuväärne, et selline poliitiline provokatsioon, nagu oli see Stroomi fantoomrünnak, paljastati. See koondab EKRE-le poolehoidjate ridu veelgi, sest nagu me näeme, on võõraviha külvajad lõppkokkuvõttes just need, kes sellest ise kõige rohkem pasundavad.

On ääretult kahju, et varjatud jõudude selline käitumismall on pisikeses Eesti juurdumas ja meie väikest rahvast lõhestamas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused