Kas opositsioon ja meedia on seadistanud sihiku just e-valimis-ministrile?

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo.

Kui jälgida EKRE väliskaubanduse ja IT-ministri Kert Kingo materdamist Reformierakonnale orienteeritud väljaannetes, siis on kohe selge, et tule all pole mitte konkreetsed inimesed, vaid kindel ametikoht.

Postimehes on jutt Kert Kingo vaidlustest maksu- ja tolliametiga lausa ära märgitud sildiga “Lugemissoovitus!” Nagu Marti Kuusiku nii ka Kert Kingo puhul on välja otsitud endised töökaaslased, teisejärgulised faktid ning lõpuks eiratakse ka asjaolu, et varsti peaks tulema kohtulahend – ikka hoitakse teema üleval.

Kui vaadata teisi EKRE ministreid, siis Helmed on muidugi kogu aeg löögi all, Mart Järviku kohta otsiti vaid mõned sopaasjad välja ja Rene Kokk on saanud päris rahulikult töötada. Küll aga suunatakse laustuli iga inimese pihta, kes läheneb IT-ministri toolile.

Eesti 200 aseesimees Liina Normet pakkus pärast Marti Kuusiku ümber tekitatud skandaali, et EKRE võiks nüüd valitsusse naisministri tuua. EKRE tõigi kena ja asjaliku naise. Aga see ei aidanud midagi.

Siit koorubki välja tegelik meediamöllu põhjus – ikka Marti Kuusiku välja öeldud lubadus, et e-valimised tuleb pulkadeks lahti võtta. Kes käe süsteemi poole sirutab, see kohe näppude pihta saab, ja meedia on selles tööriistaks.

See kinnitab veel kord vajadust need e-valimised korralikult ette võtta. Jõudu selleks, Kert!

Kommentaarid