Kellena ja kelle kulul käis Jüri Ratas kinnise ja oma otsuseid varjavad eliitklubi kohtumisel?

Juhtkiri,
- Updated
©AFP/Scanpix
Bilderbergi grupi kohtumised tähendavad alati ka suuri proteste.

Bilderbergi grupp on teatavasti kinnine grupp, seega oleks nüüd paslik küsida, mille alusel sattus nende kohtumisele peaminister Jüri Ratas, keda ta esindas, kas sõidu maksis kinni Eesti maksumaksja ja kui maksis, siis kas on inimestel õigus teada kõikidest Eestit puudutavatest otsustest?

Möödunud nädalal Riigikogus toimunud istungi ajal, kui jutuks tuli valitsemiskultuur, avaldas EKRE saadik Jaak Madison soovi, et nädalavahetusel toimunud nn Bilderbergi kohtumiselt naasev peaminister Jüri Ratas annaks ülevaate seal räägitust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult on sellise nõude täitmine pisut raskendatud, sest väidetavalt ei lubata meediat Bilderbergi grupi kohtumist kajastama, mis ongi üldsuse arvama pannud, et seal pannakse paika maailmavalitsemise kord. Ilmselt on see ka suuresti tõde, sest koos käib globalistide seltskond, kes ise oma ambitsioone ei varjagi, kohtumisele kutsututest on hiljem sageli saanud tähtsad juhtivtegelased ja paljudest nende inimeste välja öeldud seisukohtadest on hiljem saanud alguse reaalsed sündmused.

Kas nüüd Jaak Madisoni pealekäimisest või millestki muust tingituna, kuid Delfi on avaldanud peaminister Jüri Ratase selgitustest järgnevad read: “Meeleolud kohtumistel olid Ratase sõnul positiivsed, väga palju rõhutati ühiseid väärtusi ja teemad, mida arutati, olid näiteks Ameerika Ühendriikide juhtroll, Venemaa küsimused, Saudi-Araabia ja Iraani teemad, Põhja-Korea, populistliku valitsuse saanud Itaalia, samuti tehisintellekt ja digitaliseerimine.” Nagu näha ja lugeda võib, ei midagi täpset, vaid üldsõnaline ülevaade, kuid ühiste väärtuste jutt paneb küll häirekella helisema — need tähendavad alati globalistlikke, mitte rahvusriiklikke väärtusi.

Kuigi Ratas ise arvab, et tema jäi Bilderbergi grupile silma Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajast, on üks asi selge — kohvi ja viski juures lobisema ei kutsuta sinna küll kedagi. Millegi poolest pidi Eesti peaminister globalistidele silma jääma ja kindlasti ei vesteldud mitmepäevasel kohtumisel vaid maailmapoliitikast — ilmselt tuli jutuks ka see, mida võiks Ratas nende heaks ära teha.

Kuivõrd Bilderbergi grupp on suuresti globalistlik erainitsiatiiv, mida tõestab ka seal tehtud otsuste salastatus, siis tõusebki päevakorda rida küsimusi: kas kinnises grupis vesteldes esindab Eesti peaminister ikkagi oma riiki ja kas tema osalemise ikka peab kinni maksma maksumaksja? Eesti üldsus ju tegelikest tulemitest midagi teada ei saa, ja kui jutt on usaldusest oma riigi liidrite vastu, siis vabandage väga — absoluutne enamik Eestit juhtinud poliitikutest on näidanud, et neid ei saa usaldada, sest nende jaoks on Brüsselile ja teistele maailma vägevatele meelepärane tegevus enamasti tähtsam kui oma riigi huvid. Jutt käib peaministritest Andrus Ansipist, Taavi Rõivasest ja nüüd ka Jüri Ratasest, samuti ka president Kersti Kaljulaidist ja endisest presidendist Toomas Hendrik Ilvesest – kõik nad on lubanud ja teinud riiklikke huvisid riivavaid otsuseid.

Ilves käis ka rahvusriikide lammutaja, miljardär Sorose pulmas ja siiani pole selgust, kas president Ilves, kes oli väidetavalt privaatsesse, 500 külalisega pulma kutsutud kui Eesti riigi esindaja, maksis Sorosele kingiks viidud Mall Nukkese maali eest ise või tegi seda Eesti rahvas. Ja miks pidi rahvas üldse kinni maksma globalistist presidendi sõidu Eesti omariikluse vaenlase pulma — tõeline Eesti riigi esindaja lükanuks sellise kutse tagasi! Päris kindlalt seob Ilvest ja Sorost palju rohkemat, kui vaid see, et Ilves oli 2013. aastal eaka Sorose pulmade ajal riigipea.

Eesti võimueliit võib ja peabki kohtuma teiste riikide liidritega, kuid oma tegevust kiivalt varjava salaklubi külastamine nende sekka ei kuulu ja eraisik Jüri Ratas peab oma nädalavahetuse puhkusereisi küll ise oma taskust kinni taguma!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused