Kogu maailm sammub valet jalga, ainult Reformierakond läheb õiges suunas

Juhtkiri,
- Updated
©Uued Uudised
Ülbed ja enesekesksed poliitoravad oskavad oma võidud üleöö kaotusteks muuta. Pilt on illustratiivne.

Rein Lang soiub ERR-is “miksmiksmiks” ja Jürgen Ligi kordab ülbelt vana mantrat, et sellises kriisis ta tahakski elada – samal ajal sulevad “lollid” maailma riigid oma piire ja ära jäetakse üle maailma tuntud üritusi, sest haigus on salakavalaim vikatimees.

Tasub libistada pilk üle BNS-i uudiste, siis näeb, kuidas üha enam “lolle” maid Ameerikas, Aasias, Aafrikas ja Euroopas valib ajutise isolatsiooni, ÜRO aga hoiatab pandeemia katastroofiliste tagajärgede eest Aafrikas – Lang ja Ligi aga teavad, et see olevat jama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakond, kes alles kutsus eesti rahvast Kaja Kallase suu läbi ühtsusele, on valinud taktikaks erakorraliste meetmete naeruvääristamise, rõhudes enda soovile jätkata “avatust” ja valitsuse soovile olla “isolatsionismis”. “Kangelaslik” oravapartei on avatud kõigi taudide ja tõbede kiuste.

Kuigi Rein Lang räägib Eesti-Soome ühisest majandusruumist, mis vajaks “avatust”, pani selle eestlastele kinni just Helsingi vasakvalitsus, mitte “järjekordselt naaberriigi valitsust solvav valitsuspartei juhtkond”.

Poliitoravad naeruvääristavad kõike, sealhulgas ka valvet piiridel. Jah, kuna oleme pikka aega ilma sisepiiride valveta elanud, tuleb raskusi ette, aga kui piire ei kontrollitaks, siis tormaks ka pandeemia jõulisemalt edasi. Inimesed on just sellised “sead”, nagu neil lastakse olla – ilma kontrollita ei hoolitaks ilmselt mingitest piirangutest. Nagu tõestas üks reformierakondlane Hanno Pevkur.

Ja muidugi kõlab üha rohkem väide eriolukorrast kui “parempopulistide” ilusast unenäost (seda rumalust levitab ka punakirjanik Andrus Kivirähk) – justkui eriolukorda poleks kehtestanud ka Soome vasakpoolne valitsus.

Viirusevastaste meetmete kujutamist ülereageerimisena kasutatakse poliitilise relvana – kuigi ka suurima ohvrite arvuga riikides Hiinas ja Itaalias oldi enne asjade hulluks minekut kerglaselt optimistlikud.

Reformarite siirusele ja valmisolekule koostööd teha ei maksa loota – silme ees naerustena taovad reformioravad selja taha pääsedes kohe noa selga, kasutades selleks ära ka olukorra tõsidusest tingitud sammude naeruvääristamise.

Ilmselt paneb reformareid hulluma ka viimane populaarsusuuring, kus nende toetus on langenud 26 protsendile, ja oodata on veelgi vihasemat sopaloopimist. Ühiskondlikku ühtehoidmist ei paista kusagilt.

4 commentsOn Kogu maailm sammub valet jalga, ainult Reformierakond läheb õiges suunas

 • Avatar

  Aga üks on selge. Kui Saaremaa, ja selle läbi kogu Eesti katastroofi eest keegi lõpuks ei vastuta, siis on see valitsus põhimõtteliselt läbi kukkunud. Nagu kogu Eesti Vabariik kui selline. Normaalses, oma kodanikke hoidvas riigis oleksid sotsidest, reformaritest ja Terviseameti töllidest viiruselevitajad juba vahi alla võetud ja uurimine käiks. Kahjuks on Eesti õiguskaitseorganid vist liiga korrumpeerunud.

 • Avatar

  Ligile ja Langile soovitaks mina: kas dooside vähendamist vōi lahjema kraami peale üldsegi üle minna. See praegune mida nad tarbivad, see on nende jaoks ilmselgelt liiga palju.

 • Avatar

  Vaadake Youtube’s uut dokumentaali:
  “The End of the World As We Know It – The Fall of the Cabal”,
  (siis saate aru, mis mängu see seltskond mängib…)

  kasutajatunnus: Fall Cabal.

 • Avatar

  On sealt Tõnismäe 9 putkast üldse midagi asjalikku kunagi tulnud?
  Ainukesed asjad mis meenuvad on 10 milli ja VEB-fondi haihtumine, rahapesuvõrgustik, autorollotamine, e-pettuse, demagoogia a’la “sellises kriisis ma tahangi elada” jms. soga.
  Selles putkas pesitseva bande toimetamise tulemus on suure osa eesti rahva maheküüditamine põhjamaadesse.
  Pole lootustki et sealt üldse midagi head tulema saab.
  Ja need näod tuleb valimiskasti juures samuti meeles pidada.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused