Kuidas teha parim valik ehk targa hääletaja meelespea 15. oktoobriks

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©Scanpix
Eesti lipp

Keegi meist ei taha, et Eestit juhiksid vargad, liiderdajad, laiskvorstid ja tainapead, või veel hullem – selgrootud limukad, kes ülesehitamise asemel Eesti rahvusriiki teadlikult lammutavad. Kuidas takistada selliste isikute jõudmist riigitüüri juurde ning teha pühapäeval arukas valik?

Valimise hetkeks võib olla pea kõikvõimalikest valimiseelsetest infooperatsioonidest juba nii paks, et valimiskabiini astudes on paras segadus ning on oht käituda nagu klassikaline kassitoidu- või pesupulbrireklaami ohver. Alljärgnevalt mõned nipid, mis ehk aitavad pea selgena hoida ja teha iseseisev valik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõned kasulikud nipid:

  • Mine kindlasti valima, sadagu taevast kasvõi pussnuge. Jättes valimata, annad suurema võimaluse, et võimule tuleb sulle vastumeelne poliitiline jõud. Valimata jätmisega kaotad ka moraalse õiguse poliitikuid kritiseerida. Kui ei ole keda soovid valida, võid ka rikkuda valimissedeli!
  • Mõelda tuleb iseseisvalt, ka valimiskabiinis! Kartellierakondade massiivne, uksest-aknast paisatav valimisreklaam püüab sinuga manipuleerida ja panna sind unustama poliitikute seniseid seisukohti ja tegusid. Ära lase end tinistada!
  • Ära lase end mõjutada peavoolumeedia infooperatsioonidest, mille raames kõikvõimalikud “eksperdid” püüavad kallutada kergeusklikke inimesi valima “õigeid erakondi”. Enamik neid “eksperte” pole kaugeltki erapooletud, vaid on seotud mõne erakonna või huvigrupiga, st laulavad tellitud muusikat.
  • Vali erakonda ennekõike omaenda maailmavaate järgi, sest kohalikel valimistel ei otsustata üksnes seda, kes lapib järgmisel nelja aastal tänavaauke – kohalik volikogu otsustab muu hulgas, kas sinu naabertänavasse rajatakse pagulaskeskus ja milliste väärtuste ja maailmavaatega lasteaia- ja koolidirektor ametisse nimetatakse. Rahvusriigi lammutajad ei tohi lasta võimu juurde ühelgi tasandil.
  • Ära usu valija lollitamiseks välja mõeldud soovitusi stiilis “ära vali erakonda x, sest siis läheb hääl kaduma” või “valides erakonna x, saad erakonna y”. Need soovitused on kartellierakondade küüniline manipulatsioon.
  • Ära vali erakondi, kes on oma tegudega tõestanud, et nad töötavad Eesti riigi ja rahva kestmise vastu (Eesti-Vene piirilepe, Brüsseli ees koogutamine, Rail Baltic, immigratsioon ja võõrtööjõu sissevedu).
  • Ära vali erakondi, kes teevad otsuseid, mis ei arvesta rahva enamuse tahtega (st vilistavad  demokraatiale). Meenutuseks: rahvas ei taha homoabielusid, aga kartellierakonnad tahavad; rahvas pooldab presidendi otsevalimisi, aga kartellierakonnad mitte.
  • Ära usu valimislubadusi stiilis “palju raha kohe kätte”, sest need lubadused on mõeldud eksitamiseks arvestusega, et ühe käega antud raha võetakse teise käega tagasi (mitmesuguste maksutõusudega).
  • Vali erakonda, kes seisab sellise Eesti eest, kus tahad ise elada viie, kümne või kahekümne aasta pärast ja kus tahad näha elamas ka oma lapsi ja lapselapsi.
  • Kui sinu soovitud kandidaat osutub valituks, nõua temalt ka järgmise nelja aasta jooksul järjekindalt aru, kuidas ta on su huve kaitsnud.

Tee iseseisev ja läbimõeldud otsus!

Pühapäeval, 15. oktoobril on kõik valimisjaoskonnad avatud kell 9 – 20.

Valimisjaoskondade asukohad leiad veebilehelt https://valimised.rahvastikuregister.ee.

 

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused