Mary Jordan saab süüdistuse. Aga teine vihaõhutaja ja -võimendaja Karoli Hindriks?

Juhtkiri,
©Scanpix

Tänane uudis valetunnistusi andnud Mary Jordani vastutuselevõtmise kohta on igati teretulnud, kuid samas tekib küsimus: mis saab libauudise avalikkuse ette paisanud Karoli Hindriksist?

Paljud kindlasti mäletavad seda aega, mil see uudis Karoli Hindriksi vahendatuna sotsiaalmeediasse ilmus – seda, mis kohe lahti läks, on ise kommetaare lugemata raske ette kujutada. Niinimetatud sallivuslased särtsusid vihast, süüdistasid rahvuskonservatiive rassismis ja võõravihas, karjusid Eesti vihkamisriigist ja nõudsid karme karistusi EKRE “natsidele”. Ega uudises kahelnud rahvuslaste pool vastust võlgu jäänud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esialgu polnud väidetava “ohvri” nimi teada ja spekuleeriti, et kas valget ameeriklannat üldse oleks keegi solvama hakanud, mustanahalisele aga oleks “foreigner” asemel pigem “nigger” öeldud. Asjalikumad inimesed märkasid kohe rea vastuolusid – kui valget välismaalannat tema inglise keele pärast rünnati, siis miks need “võõravihkajad” teda vihatud inglise keeles solvasid ja pealegi meie keelepruugis vähekasutavat sõna “foreigner” kasutasid? Tähelepanekuid oli palju, kasvõi selle kohta, et jutt käis “suurtest kividest”, mida aga Stroomi rannas küll eriti ei leia.

Igal juhul tekitas Karoli Hindriks sotsiaalmeedias tohutu viha, vastastikuste süüdistuste ja vihkamise laine, ning vääriks vastutuselevõtmist rahvustevahelise vaenu õhutamise eest. Ta tegi Eesti ühiskonna vaenulikumaks, lõhestunumaks, ebaturvalisemaks ja katkisemaks – sellistel inimestel ei tohiks lasta niisama pääseda.

Hindriks võib väita, et ta vahendas ainult sõbranna sõnu, kuid see ei veena kedagi. Kui Mary Jordan tegi teadliku provokatsiooni EKRE vastu (mis Eerik-Niiles Krossi EKRE-vastast viha arvestades on täiesti loomulik), siis võib täiesti kindel olla, et ka Hindriks osales selles teadlikult – ta on teadaolevalt aktiivne sallivuslane ja kõigieestlane.

Jordani-Hindriksi juhtum on klassikaline vasakäärmuslaste vihaõhutusjuhtum. Iseasi, kas liberaalsusesse kalduvas Eestis “omasid” pitsitama hakatakse. Mary Jordan saab ilmselt mingi sümboolse karistuse ja pääseb terve nahaga, sest tema ümber on sallivuslaste kaitsev leer, kes kaitseb teda selle eest, et naisele nüüd õigustatult tänaval näkku ei karjutaks: “Valetaja! Eesti rahva vaenlane!”

Naastes aga Karoli Hindriksi ja teiste vihaõhutajate juurde, tuleks meelde tuletada ka juudi rabi solvamise juhtumit. Ka seal oli mees nimega Gennadi Gramberg, kes paiskas juhtumi sotsiaalmeediasse ja valetades algatas vihapurske munitsipaalpolitsei vastu.

Nimelt väitis Gramberg, et mupo patrull ei võtnud midagi solvaja vastu ette, vaid eiras juhtumit. Hiljem selgus mupo pressiesindaja kaudu, et nende politseinikud tegelesid juhtumiga siiski aktiivselt. Grambergi levitatud valeinfo all kommentaariumis aga käis julm mupo mõnitamine ja vihkav sapipritsimine. Mupo võiks Grambergi kohtusse kaevata, sest ta andis selle institutsiooni mainele kümnete inimeste silmis tugeva hoobi.

Facebookis suletakse rahvuslaste kontosid väga tühistel põhjustel, enamasti pahatahtlike kaebuste peale. Vasakliberaalid, nagu Hindriks ja Gramberg, aga külvavad sealsamas tohutult vaenu, tüli ja vihkamist, jäädes aga seejuures puutumatuks ja õigeks pealegi. Vähemalt Karoli Hindriks on teinud väga palju, et eestlased üksteise kõri kallal püsiks.

Ilmselt on kõik need pakistanlase Ažhari, sakslase Hartlebi, Tartus solvatud neegri ja teised “võõravihajuhtumid” samamoodi maryjordanliku taustaga…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused