Multikulti ajupesu Eesti koolides võtab tuure üles

Juhtkiri,
- Updated

Kui kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleriks määrati eelmise aasta lõpus sotsiaaldemokraatliku partei aktivist Piret Hartman, oli ettenägelikel kodanikel selge, et nimetatud ametipositsiooni kaudu hakatakse Eestis ellu viima sotside unistust multikultuurilisest Eestist. Selleni jõudmiseks on ülesandeid jagatud nii haridus-, sise- kui ka kultuuriministeeriumile, aga just viimane mängib teavitustöös juhtrolli.

Esimesed tööviljad hakkavad tasapisi avalikkuseni jõudma. Täna teatasid ERR-i raadiouudised, et haridusministeerium soovitab koolis lastele pagulastemaatikat selgitada rollimänge ning elavaid näiteid kasutades, näiteks avades klassis aknad ja kustutades tuled.

Mäng näeb välja nii: õpilased jagatakse gruppidesse. Ühed võtavad endale pagulaste rolli, nad on meeleheitel, nende lapsed nälgivad ja neid endid ähvardab kodumaal surm. Teised on immigratsiooniametnikud, kes peavad otsustama, kas põgenikke üle piiri lubada või mitte. Juhendi järgi on mängu eesmärgiks hoida solidaarsust inimeste vastu, kes on sunnitud lahkuma oma kodumaalt.

Haridusministeeriumi ametnik selgitab: „Kõige parem ongi õpilaste väärtushinnanguid kujundada mitte läbi keeldude ja käskude, vaid lastes neil endal arutada, mis on hea ja mis halb. Seda ka siis, kui lapsel on kodunt kaasas teistsugused hinnangud.“

Sõjapõgenike olukorra läbimängimine klassiruumis võib esmapilgul näida asjaliku ideena. Seda enam et aastatel 1939-1944 lahkus poliitilise pagulasena Saksamaale ja Rootsi vähemalt 70 000 eestlast.

Paraku on haridusministeeriumi soovitatud rollimängu juures üks suur aga. Selleks on tõsiasi, et mängu peaeesmärk ei ole mitte pagulaste olukorra tutvustamine ja õppurite empaatiavõime arendamine, vaid meie noorte psühholoogiline töötlemine multikultuurilise ühiskonna saabumiseks.

Ei tasu teha illusioone – pagulasteemalise rollimängu ideoloogiline taust pole midagi muud kui Euroopa vasakpoolsete mantra, et meie asi on näidata üles sallivust ja solidaarsust ning leppida olukorraga, et Lähis-Ida ja Aafrika probleemid tuuakse meie koduõele. Mõistagi vaikitakse seesuguse ajupesu juures maha pöördumatute tagajärgedega ühiskondlikud protsessid Euroopas: ebaseaduslik immigratsioon, islami hiiliv vallutuspoliitika ja terrorism.

On tähelepanuväärne, et Brüsseli käsulaudade järgi sihte sättiv ministeerium on sihikule võtnud eeskätt noored ehk ajupesule kõige vastuvõtlikuma sihtgrupi. Pangem tähele, kuidas haridusministeeriumi ametnik vastandab omavahel lapsele kodunt kaasa antud „teistsugused hinnangud“ ja “klassiruumis toimuva arutelu”. Siin on selgelt võetud eelduseks, et lastevanemate arusaamad pagulastemaatikast on iganenud ning 21. sajandi kool on see, kes peab hakkama kasvatama 21. sajandile kohast uue aja inimest. Nõukogude ajal koolipinki nühkinutele tuleb see kõik tuttav ette.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ütles ERR-i raadiouudistele otse välja, et riigi eesmärk ei ole sisserändajate suhtes juba negatiivselt meelestatud inimeste ümberveenmine, vaid jõudmine nendeni, kel selge arvamus veel puudub, või kellele lõimumine meeldib.

“Integratsioon ja lõimumine on selline teema, mis tuleb viia võimalikult paljude asutuste, esinduste, gruppide ja rühmade juurde,“ ütleb Hartman ja lisab, et planeeritud tegevusi on kaks. „Üks on seotud eesmärgiga avalikku sektorisse tuua mitmekesisemaid töökohti ja tutvustada teise emakeelega erinevatele sihtgruppidele neid võimalusi. Teine projekt on ristmeedia programm, mille eesmärgiks on teha videoklipid, mis avaksid seda lõimumistemaatikat.”

Kas me saame õigesti aru, et multikulti ideoloogiast lähtuvalt hakatakse mehitama avalikku sektorit ning oodata on videoklippe, mis peavad avama meie noorte silmad multikultuurilise ühiskonna eelistele? Väärib ka mainimist, et kultuuriministeeriumile on vastava teema kommunikatsiooniks tänavu aastaks ette nähtud 170 000 eurot.

Seda kõike võib pidada alles alguseks, arvestades seda, et sotsiaaldemokraatlikul erakonnal on oma rahvusriiki lammutava programmi elluviimiseks valitsuses igati mugav positsioon, kuivõrd kontrollitakse nii kultuuriministeeriumi, sotsiaalministeeriumi kui ka siseministeeriumi. Sotside ülejäänud leivanumbrid – sookvoodid, sooneutraalne kasvatus, vihakõneseadus, homoabielud – alles tulevad. Pange vaim valmis!

UU

Foto: AFP

Loe lisaks: Riigiametite politiseerimine jätkub: sotsid mehitavad ministeeriumi parteisõduritega

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused