Opositsiooni emissar ja hääletoru on mures Riigikogu kaugtöö pärast – iseasi, mis põhjusel

Juhtkiri,
- Updated
reform
©Uued Uudised
Reformierakonna 17 aasta jooksul üles ehitatud toiduahel laguneb.

Kui mingil teemal võtavad sõna opositsiooni president ja ajakirjanik, siis väljendavad nende mõtted valitsuse vastasrinna seisukohti.

Nii on president Kaljulaid ja endise presidendi tentsik, sotsimeelse suunitlusega Toomas Sildam asunud levitama mõtet, nagu oleks Riigikogu nurka aevastama aetud ja valitsus saavat teha, mida soovib.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eriolukorras on täidesaatval võimul paratamatult suuremad volitused, kuid neidki juhib kehtiv seadusandlus. Praegu opositsiooni poolt üles köetav hüsteeria lähtub põhjendamatust eeldusest, nagu asuks valitsus neid seadusi rikkuma. Vähemalt üritatakse selline kahtlusseeme külvata.

Riigikogu ei kao kuhugi ja rahandusminister Martin Helme on öelnud, et teatud otsuseid ei saagi valitsus parlamendi nõusolekuta teha. Ega teegi, Riigikogu tuleb vajalikeks otsusteks kokku.

Praegu aga on saadikute tagasitõmbumist vaja viiruse takistamiseks, seda enam, et paljud saadikud on kas välismaalt naastes karantiinis või mingis eemalolevas vormis (Mihkelson), on kokku puutunud nakkusohtliku seltskonnaga (Hanno Pevkur) või lausa haiged (nagu meedia andmetel Lauri Läänemets). Kas opositsioon sooviks näha Riigikogu töötamas, kui nende saadikud põevad ega osale otsustes?

Toomas Sildam väidab, et “ei ole näiteks mõeldav, et kolmapäeval, riigikogu infotunnis jätavad parlamendi liikmed peaministrilt Jüri Rataselt, kes on ka eriolukorra juht, küsimata kõik asjalikud ja põhjendatud küsimused, mis vastamist vajavad.”

Infotund on opositsiooni kiusu tõttu nagunii muutunud palaganiks, kus peamiselt vaieldakse protseduurilistes küsimustes või noritakse lihtsalt tüli. Sellises olukorras sobiks Sildami naeruvääristatud variant, kus kohal on fraktsioonide liidrid, kes on varem küsimused eemalviibijatelt kokku võtnud ja esitavad need vastamiseks ministritele.

Sildami hüsteerias peegeldub hästi hiljutine Kaja Kallase sarnane arvamusavaldus, millest paistis selgelt läbi kartus, et koalitsioon suudab täidesaatva võimuna kriisiolukorras häid otsuseid teha ja opositsioon vajub sügavamale sohu, sest nad on kõrvale jäänud. Seetõttu pakutakse ennast kasvõi peiuks pulma ja kadunukeseks matustele.

Sildam kirjutab: “Muidugi võiks valitsusel olla nutikust tõmmata kohe kaasa kriisi kogemusega inimesed opositsioonist ja otse loomulikult Eesti Pangast, selmet mõne aja pärast käivitada üleolevalt koalitsiooni teerull.”

Esiteks, Eesti Pank on asjades väga sees, mida näitas teisipäevane pressikonverents president Madis Mülleri osavõtul. Aga millised on need “kriisi kogemusega inimesed opositsioonist”? Need, kes eelmise kriisi ajal rahva omapäi vaesusega võitlema jätsid ja pankadele vabad käed andsid?

Peaks olema püstihull, et tõmmata kaasa näiteks rahapesu-aegne minister Jürgen Ligi, kellel on haiglane eneseimetlus oma võimete ning paranoia kõige suhtes, mida pakub välja koalitsioon.

Opositsioon on selgelt välja näidanud, et nende peamiseks eesmärgiks on valitsuse töö takistamine ja miks peaks nad praeguseks muutunud olema? Iga nende samm on kindlasti eesmärgiga sillutada teed tagasi võimule. Täidesaatev võim leiab asjalikke inimesi nende seast, keda ei mõjuta võimuahnus ja kes on lihtsalt spetsialistid.

Koalitsiooni teerull oli nähtav pigem RE valitsemise ajal kooseluseaduse vastuvõtmisel, kus see lammutaja tõesti töötas ja tagajärjeks oli siiani mittekehtiv praak, mida kohtud kehtivaks võõbata üritavad.

Seega on Kaljulaid-Sildami tandem hüsteeria taga mitte kartus demokraatia kadumise, vaid hoopis hirm demokraatia ees – nimelt jääb opositsioon enamasti riigi juhtimisest kõrvale.

“Ja mis siis, kui Allar Jõksil on tänases Äripäevas kasvõi osaliselt õigus ja tõepoolest kehtiv seadus ei võimalda Covid-19 viiruse puhul karantiini kehtestada, sest seadus ei pea koroonaviirust eriti ohtlikuks nakkushaiguseks?” küsib Sildam lõpetuseks.

No siis tuleb see haigus ohtlikuks kuulutada, sest tema ohtlikkus on ju kogu maailma eriolukorda pannud. Nii lihtne see ongi.

4 commentsOn Opositsiooni emissar ja hääletoru on mures Riigikogu kaugtöö pärast – iseasi, mis põhjusel

 • Avatar
  vanaema maalt

  Põrutavad uudised, sm. Sildam ongi see kurikuulus viirus ja tema juba Eesti seadustele ei allu. KGB agent muundus COVIKS ja nõuab temale allumist.Nüüd on küll üks asi selge, lisaks reformi ajusurnutele, on COVI seda teinud ka ajakirjanikega, Kiisler, Sildam, Kannel jt. Vaadates tänast infotundi, näis neid nakatunud üsna mitu, seleta või 10x, järgmine hakkab jälle otsast peale, et aeg lihtsalt täis tiksuks. Ühtegi head mõtet või soovitust sealt ei kõlanud. KaKa ving, et piiril kontrolle palju, kui neid olnuks vähe, ikka häda, mõtlemist mitte kopika eestki. Kui nüüd presidendil veel mõistust jaguks rahvas rahule jätta oma lõhestamisega, oleks kena. Et palgatõusu kriisiabiks annetab, on isegi suur saavutus, sama võiks kõik saajad teha.

 • Avatar

  Ma ei välistaks võimalust et sm. läänemets käis haiguse välja selleks et Põhiseaduskomisjon ei saaks kokku tulla. Sobib nagu muude juttudega mida pool päeva juba krutitakse, stiilis ” pole vaja seisval autol pidurit vajutada” (©err) ja ka sm. sildami seadusemõlgutused viivad samasse suunda.

 • Avatar

  Kahjurid mis praegu õnneks opositsiooni on tõrjutud tuleks üldse isoleerida, sest levitavad vaimset laadi nakkust ja paanikat. Isegi libauudiseid.

 • Avatar

  Eesti Raadio uudistejuht ei pea ka viirust eriti ohtlikuks, kuigi Itaalias sureb iga päev suure lennuki täis inimesi. Kas küsimus on teadmatuses(uudistejuht????) või tahtmatuses.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused