Peavoolumeedia päev Helsingi kohtumise ajal: “Poisid, täna on meil tähtis töö — Trump tuleb maatasa peksta!”

Juhtkiri,
- Updated
©AP/Scanpix
Presidentide Trumpi ja Putini kohtumist on juba jõutud ka jalgpallidiplomaatiaks nimetada.

Võib eeldada, et nii mõneski Eesti meediaväljaande toimetuses loeti möödunud nädala lõpus ja uue alguses ajakirjanikele sõnad peale: “Jälgige hoolega igat Trumpi sõna, mille võiks negatiivseks pöörata!”

Selle tagajärjel tekkisid Delfisse lood “USA reaktsioonid Trumpi pressikonverentsile Putiniga: häbiväärne, reeturlik, vastik, ohtlik, nõrk” ja “Juhtkiri: Seekord läks Helsingis õnneks”. Postimees üllitas sarnase uudisloo “Putini ja Trumpi kohtumist hinnati USA meedias kahtlaseks ja lausa riigireeturlikuks” ning arvamusloo “Marko Mihkelson: Trumpi loodetud suhete paranemine Venemaaga võis saada hoopiski kõva bumerangihoobi”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisandus ka lugu “Neeme Raud: Trump, Putin ja miljon miksi”, milles autor küsib “Millega ikkagi põhjendada seda, et Vladimir Putin on ainus riigipea, kellele USA president Donald Trump alt üles vaatab?”, mis on mõistagi vaid ühe mehe subjektiivne nägemus alt üles vaatamisest. Politoloog Andres Kasekamp aga ütles ERR-ile, et võib-olla on hea, et USA president Donald Trump ja Venemaa president Vladimir Putin pressikonverentsil Balti riikidest ei rääkinud, sest Trumpi sõnumid on alati ootamatud. “Ühest küljest võib olla tänulik, sest eks me ootasime hullemat Trumpi suust,” lisas ta.

Ühest küljest on arusaadav, et Eesti ühiskond, vähemalt selle läänemeelne osa, ei usalda Putinit ja kardab ka Trumpi suust midagi ebameeldivat kuulda — seda ei saagi pahaks panna. Küll aga saab pahaks panna seda juba ettevalmistavalt ja paikapandult negatiivset hinnangut igale USA presidendi tehtavale sammule, mis valitseb Lääne ja ka Eesti meedias. Seal pigem kardetakse, et Trump võib midagi asjalikku korda saata ja siis ei saa enam nüri noaga tema kõri kallal nüsida.

Aga võib-olla ongi see hea, kui Trump ütleb midagi meile ebameeldivat otse välja, sest USA on suurriik ja tal on omad huvid, mis alati meie omadega kokku ei lähe. Eriti veel siis, kui Eesti on juba Trumpi valimisest saati üles näidanud avalikku põlgust tema vastu — miks peakski USA sellist liitlast iga hinna eest kaitsma? Hoopis hullemaid tagajärgi võib oodata Merkeli ja Schröderi Saksamaa vaiksest flirdist Kremliga — vaat sealt võib tõesti midagi salajast ja halba sündida!

Ajakirjandusel on lihtne arvamust kujutada — selleks tuleb võtta kümme arvamust “Trump on loll” ja need allikatele viidates kriitiliseks looks kokku kirjutada. Viiskümmend arvamust “Trump on õige mees” võib ju lihtsalt tähelepanuta jätta. Seda peavoolumeedia juba oskab!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused