Postimees avas EKRE “meediatšakrad” – ikka oma “selgeltnägemist” kasutades

Juhtkiri,
©Scanpix
Postimees on juba muutunud Mart Kadastiku nõukaaegseks väljaandeks Edasi.

Peavoolumeediast paistab silma piinarikas soov suruda EKRE oma raamidesse – et ta oleks samasugune hukkamõistev ja vabandav ning Brüsseli suunas koogutav moodustis nagu kõik teised erakonnad.

Kui EKRE aga seda ei tee, siis järgneb laimulaine, kusjuures rahvuskonservatiivide puhul püütakse vastikuks keerata kõike seda, mida peavoolu juures täiesti normaalseks peetakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Me oleme näinud neid kampaaniaid, kus Marina Kaljurand või Kersti Kaljulaid kujundatakse mingi aluseta “kogu eesti rahva emaks” või siis Reformierakond oma sotsipuudliga ainsaks õiguslikuks valitsuse moodustajaks, kelle taga on “eesti rahva parim osa”. Siis ei tundu kellelegi, et millegagi pingutatakse üle.

Kui EKRE meediakanalid teevad midagi oma maine tõstmiseks, siis kirjutatakse sellest kui alatust ja valelikust protsessist, nagu teeb seda Postimees uues sopaloos “Kuidas EKRE fännid avalikku arvamust kujundavad”. Justkui oleks mainekujundus midagi häbiväärset.

Ilmselt ootavad peavooluväljaanded, et EKRE oma meedia halaks: “Oh meid õnnetukesi, kui madalad meie protsendid on, me ei meeldi kellelegi, kui kurb on elu, meiega on kõõks, neelame tablette või joome ennast surnuks…”

Aga me ei hala – meil on põhjust uhked olla. 2015. aastal saime seitsme kohaga Riigikogusse ja muutsime peavooluerakondade elu ääretult ebamugavaks, sest nad ei saanud enam stagnatsioonis tiksuda. Tänavu sai EKRE 19 parlamendikohta, Riigikogu esimehe tooli ning viis ministeeriumi – me oleme kõvad tegijad, edulugu, millest räägivad paljud meie Euroopa mõttekaaslased!

Kogu seda Postimehe “pasarahet” (tsiteerides presidenti) pole mõtet üksipulgi läbi võtta, sest suur osa sellest pole isegi mitte sedavõrd valetamine, kuivõrd pimeduses kobamine ja tegelike protsesside kujutamine sellistena, millistena neid näha tahetakse. Kõverpildid EKRE-st on massimeedia ise loonud ja ise neid ka uskuma jäänud.

Seega siis, Postimees, kirjutage kasvõi sellest, kuidas EKRE saab raha Bruneist või et Steve Bannon käis maskeerituna EKRE kontoris libauudiste levitamist õpetamas, meil on sellest suva – need on teie eksiteed, mitte meie omad. Lugejad aga ei usu teid juba ammugi…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused