President Kaljulaid ja opositsioon, räägiks nüüd Eesti mainekahjust ja seda TTÜ juhtumi taustal

TTÜ maskott muigab. Sedakorda nurjatult. Pilt on illustratiivne.

President Kaljulaid, Reformierakond, sotsid ja muu nendega kaasas tolknev vasakliberaalne ballast on juba pikemat aega rääkinud Jüri Ratase uue valitsusega kaasnevast mainekahjust, “unustades” pikemalt peatumast tõsisematel kahjustustel.

Rahapesu läbi Eesti pikkade aastate jooksul, mis magati maha (kui just mitte mestis poldud) reformarite valitsuse ajal, ei tule Kaljulaidile Süddeutsche Zeitungile intervjuud andes kuidagi meelde, tema mõtleb ainult vihatavast EKRE-st valitsuses ja sellest lähtuvast “mainekahjust”.

Nüüd on Eestile pähe sadanud taas uus, tõsine ja tõeline mainekahju: Postimehe andmetel esitasid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadlased Euroopa Komisjonile valeandmeid, millega paisutati TTÜ töökoormus kunstlikult suureks ning raha kanti töötasudeks inimestele, kes projektis ei osalenud.

Jutt käib eurorahade varastamisest, mida maksti väidetavalt ka välisteadlastele. Ja kogu see pettus toimus kõrgkoolis, kus muuhulgas õpetatakse avalikku haldust ja riigiteadusi, rahvusvahelist ärikorraldust, õigusteadust, ärindust ja rakenduslikku majandusteadust!

Kogu loosse on segatud ka rektor Jaak Aaviksoo, kelle juures asja avalikustaja varem käis, kuid see ei viinud kuhugi. Tehnikaülikool on tuntud ka ühe “õõnespäiste” tudengite importijana.

Edasi võib juba igaüks ise jälgida, kui varmad ollakse riigipea ja opositsiooni poolel nüüd hukkamõistvaid avaldusi tegema ja mainekahjust rääkima. Peteti ju ka eurokummardajate iidolit ja isandat ehk Euroopa Komisjoni.

UU

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga