President Kaljulaidi võimalikust tagasivalimisest: Eesti ei peaks kaks korda sama reha otsa astuma

Juhtkiri,
- Updated
©Uued Uudised
Presidendi loss.

Meedia on üles võtnud teema, nagu oleks Isamaa huvitatud president Kaljulaidi teisest ametiajast.

Uutel Uudistel pole aimu, mida mõtleb ja räägib see erakond kulisside taga, kuid soovitada võiks seda, et löödud kaartidega pole mõtet mängu jätkata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kersti Kaljulaid on näidanud, et temast pole ühiskonna ühendajat, nagu presidendi institutsioon nõuaks, vaid ta on ehe Eesti lõhestaja, kes on valinud opositsioonileeri, sekkub volituste-üleselt parlamendi ja valitsuse töösse, raiskab riigi raha poliitturismi peale ning on osale ühiskonnast saanud riigipea institutsiooni allakäigu näiteks.

Eestil on üks kogemus president Toomas Hendrik Ilvese näol juba olemas. Kui too oli esimese presidentuuri aegu veel mingilgi moel talutav, siis teine ametiaeg näitas selgelt poliitilist ja moraalset mandumist. Eesti ei pea kaks korda ühe ja sama reha otsa astuma.

Eesti on juba kümmekond aastat väärtuste konflikti olukorras – ühelt poolt pealetungiv globalism, teiselt poolt konservatiivne rahvusriiklik alalhoidlikkus. Sellises olukorras peab president olema tasakaalustav ja lepitav institutsioon.

President Kaljulaidi kohta aga kirjutas Vahur Kersna õigesti: koos presidendiga kaevikus granaate loopimas. Sest euroametnikust presidendiaseaine istub opositsiooni tulepesas ja muudkui põrutab. Nagu reedese otsusega pensionireformi kohta.

4 commentsOn President Kaljulaidi võimalikust tagasivalimisest: Eesti ei peaks kaks korda sama reha otsa astuma

 • Avatar
  Margus Peterson

  praegune end presidendiks arvav prüsseli tindikana pole midagi muud lihtlabane vargaplika, kui praegu kehtivat
  pensionisäädust silmas pidada. tegelgu asjadega, millest märga und näeb. mitte väga ammu sonis ta midagi
  robotitest ja seksist.

 • Avatar

  Kuidas ühendada punaseid ja pruune, kommuniste ja natse?
  Nõukaaegne anekdoot:Üks lehekülg partisani päevikust.
  19. oktoober. Ajasime fritsud metsast välja.
  21. oktoober. Fritsud ajasid meid metsast välja.
  23. oktoober. Läksime vastupealetungile ja ajasime fritsud metsast välja.
  27. oktoober. Fritsud tungisid suurte jõudutega peale ja lõid meid metsast välja.
  29. oktoober. Andsime vastulöögi ja peksime fritsud metsast välja.
  30. oktoober. Tuli metsavaht ja ajas meid kõiki metsast välja.

  Kes oleks EKREst see tasakaalustav metsavaht-president?

 • Avatar

  Niikaua kuni presidenti ei vali kodanikud nagu “ebademokraatlikes” maades nagu Venemaa ja Valgevene- USAst rääkimata- jääbki president ja selle valimine Eestis farsiks. Praegune eksemplar on ehe näide kulissidetaguste võõrperemeeste asehaldurist.

 • Avatar

  Nagu kaks viimast võõramaalaste käepikendust Eesti asehalduri ametis on näidanud/tõestanud, Eestile ei ole vaja ametikohta – president!
  Turismi büroo ( presidendi kantselei 50 + üle keskmise tasustatud ametnikku ) ei ole olnud suutelised/võimelised koos ilvese/kaljulaidiga Eestile/eestlastele midagi vajalikku/kasulikku pakkuma!!!
  Kui võimalik, tuleks (ka tagasiulatuvalt) võtta ära kõik hüved/tasud, millega praegusel juhul ilves/kaljulaid peale ametiaja lõppu ebaõiglaselt oamstavad!!!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused