Rahvahääletuse vastased annavad signaali, et nad ei usalda oma rahvast ning sülitavad põhiseadusele

Rubriik Arvamus, Juhtkiri On
- Updated
Rahvuslipud

Kõik need poliitikud, huvigruppide esindajad ja ajakirjanikud, kes kutsuvad üles mitte osalema tuleva aasta aprilliks kavandatud rahvahääletusel abielu teemal, töötavad sisuliselt vastu Eesti Vabariigi põhiseadusele, kus § 1 on sõnaselgelt  öeldud, et „Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas“.

Kui Isamaast irdunud Viktoria Ladõnskaja-Kubits ütleb, et rahvalt arvamuse küsimine on julgeolekuoht, kui Reformierakonna esimees Kaja Kallas kutsub peaminister Jüri Ratast koostööle referendumi nurjamiseks, kui Indrek Saar ütleb, et sotsiaaldemokraadid ei toeta mingil juhul abielureferendumit, siis kõik nad töötavad vastu meie põhiseadusele, mis on riiklikkuse alusdokument.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ja ühes sellega on avanud Pandora laeka, millega võib igaüks igal hetkel meie põhiseaduse ükskõik, millisele punktidel vee peale tõmmata.

Veelgi enam, sellise hoiakuga annavad nad selge signaali, et nad ei usalda oma rahvast, et meie rahval ei olegi mingit võimu ja pole seda ka vaja.

Küsigem reformierakondlastelt, sotsidelt ja kõikidelt neilt, kes rahvahääletust läbi kukutada püüavad või seda ignoreerivad, kas meie kõrgeim võimukandja on nende arvates rahvas või ei ole seda mitte.

Kui ei ole, siis pole mõtet ka nägu teha, et nad rahvast hoolivad ning sel juhul võib oodata nende poolt igal hetkel meie inimestest ja koos sellega ka põhiseadusest ülesõitmist.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on tulnud valitsusse, et seista rahva poolel ning on seda ka selgelt väljendanud.

Jutud rahva lõhestamisest ja muust taolisest on selge laim ja poliitiline vastutöö neilt, kes on riigijuhtumisest kõrvale tõrjutud ning kes tahavad kõigest jõust omakorda kõrvale lükata neile ebameeldivusi tekitanud rahvuskonservatiive ning kes meedia aktiivsel kaasabil püüavad oma agendat levitada.

Seega on meie sõnum selle teema juures ikka positiivne – meie ütleme „jah“ rahvahääletusele, me ei karda inimestelt arvamust küsida, olgu see siis mehe ja naise vahelise abielu, presidendi otsevalimise või ükskõik, millise teise küsimuse kohta.

Meie usaldame rahvast rohkem kui Kaja Kallast, Indrek Saart või Delfit. Ja me tegutseme juba 1992. aastal põhiseadusesse raiutu ja koalitsioonileppes kokkulepitu järgi.

Uued Uudised

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused