Rändepaktivastastel pikettidel provokatsioone polnud – ainult Postimees ja Delfi kütsid pingeid üles

Juhtkiri,
- Updated
©UU
EKRE oli teinud kõik, et meeleavaldus rahulikult sujuks, viha õhutasid Postimees ja Delfi.

Kolmapäevased meeleavaldused möödusid nii politsei, korraldajate kui ka meelevaldajate hinnangul igati sujuvalt – ainsatena esinesid provokatsioonidega vägivalla magusast kondist ilma jäänud meediaväljaanded Postimees ja Delfi.

Teisiti ei saa hinnata Postimehe esimest postitust välisministeeriumi ees toimuvast, mis kõlas: “Urmas Espenberg alustas keskpäevast meeleavaldust üleskutsega kõik provokaatorid rajalt maha võtta. “Terve Eesti nägi, kuidas Tarand on käpuli maas ja saab jalaga perse. See oli hea raisk,” meenutasid vanematest härradest protesteerijad eelmist protesti.”

Ilmselgelt on proovitud sündmusi eriti räpasel moel kajastada! Selline sõnastus viitab väljaande ilmselgele pahatahtlikkusele, soovile leida rahulikult kulgenud sündmustest veidigi närust kõmu, mida väljendavad ka propagandistlikult seatud laused: “Ligi sada välisministeeriumi ette kogunenud inimest tulid eeskõnelejate kõigi agiteerivate hüüetega kaasa ning nõudsid välisministri tagasiastumist. Nõuti veel ka presidendi ja peaministri mahavõtmist.”

Otsene provokatsioon aga on Postimehe väide: “Kuigi EKRE poolt korraldatava ürituse sotsiaalmeedia lehel levisid enne selle algust vägivallale kutsuvad postitused, möödus seekordne protestiaktsioon rahulikumalt kui eelmised.” Postimees, esitage politseile konkreetne avaldus konkreetsetest vägivallale kutsunud postitustest, muidu olete hoopis ise vihaõhutajad!

Delfi kirjutab: “Lisaks on välisministeeriumi ees ka mustade lippudega suveräänsusliikumise inimesed. “Inimesed on sotsiaalmeedia põhjal küllaltki vägivaldselt meelestatud. On kirjutatud, et hakkame märatsema, paneme Ossinovskile jalaga. Loodame muidugi, et nii asjad ei lähe,” tõdes protesti kajastav ajakirjanik.”

Taas, Delfi – kes on ajakirjanik, kes vägivalda ennustab, ja kus on sotsiaalmeedia postitused ning avaldused politseile? Ja miks just Ossinovskit jalaga lüüa tahetakse, kui tegelik protest käis välisminister Mikseri pihta? Toimetuse-sisesed väljamõeldised?

Sopaväljaannetelt pole muidugi neid vastuseid loota. Oma haledas poriloopimises on peavoolumeedia püüdnud mängida ka vastuoludele EKRE ja selle kunagise liikme Maria Kaljuste vahel. Selline on siis Eesti ajakirjanduse “lipulaevade” olematu ajakirjanduslik tase!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused