Reformierakonna salaplaan pärast valimisi: langetada pensione ja lastetoetusi 25% võrra*

Juhtkiri,
- Updated
Kaja Kallas, valetajast peaminiser

*Kõik, kes te saite seda pealkirja lugedes šoki, olge mureta, väidetu ei vasta (teadaolevalt) tõele. See on – me väga loodame – libauudis.

Miks Uued Uudised siis nüüd nii teeb, võib mõni küsida. Aga sellepärast, et vastata Reformierakonnale nende oma relvaga ning juhtida tähelepanu veelgi uskumatutele valedele, mida Reformierakond ja Kaja Kallas on hakanud EKRE kohta metoodiliselt levitama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaminister kuulutas valitsuse pressikonverentsil, ETV “Esimeses stuudios” ja oma Facebooki kontol külma kõhuga, et EKRE on planeerinud tõsta alates järgmisest aastast aktsiise.

Tegemist on reaalsusega nii karjuvas vastuolus oleva valega, et tundub uskumatu, kuidas täiskasvanud inimene (ja veel peaminister!) loodab sellega mingit edu saavutada. Aga küllap on oravaparteilased teinud kalkulatsiooni, et nende toetajate hulgas on enamuses poliitikavõhikud, kellele võib ajada mistahes pläma.

Iga vähegi uudiseid jälgiv inimene teab, et maksude langetamine on juba aastaid olnud EKRE üks keskseid valimislubadusi, mis tehti valitsuses olles ka teoks – kahe aasta jooksul langetati nii alkoholi-, diisli-, gaasi-, ja elektriaktsiisi.

Tõsi, koalitsioonipartner Isamaa nõudmisel tehti langetus kaheks aastaks klausliga, et kui see end ära tasub, siis muutub alaliseks. Vahepeal aga toimus võimupööre ning nüüd sõltub uuest valitsusest, kas maksud jätta endiselt madalaks või tõsta need kahe aasta tagusele tasemele.

Olgu öeldud, et maksulangetus tasus end igati ära, maksulaekumised olid prognoositust suuremad, inimestele ja ettevõtetele jäi rohkem raha kätte, mis ühtlasi turgutas Eest majandust. EKRE on jätkuvalt madalate aktsiiside poolt.

Miks ei taha Reformierakond jätkata madalate maksudega? Sest nad ei saa mingil juhul tunnistada, et EKRE majanduspoliitika on oravaparteilaste omast tulemuslikum. Ja nii ei jäägi muud üle kui valetada  – selleks, et eksitada valijaid ja mustata konkurenti.

Lõpetuseks… Reformierakonna poliittehnoloogid ja spin-doktorid, olge hoiatatud… Teie valed ei jää ilma pariteetse vastuseta. Valed on nagu bumerang, mis tulevad teile ringiga tagasi.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused