Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rotid (loe: sotsid) riigi viljasalves

09.05.2018
SDE
© Scanpix

Kui pikki aastaid püüdis Sotsiaaldemokraatlik erakond kergeusklikumaid inimesi veenda selles, et nad on „tavalise inimese heaolu eest“ muretsev erakond, siis viimastel aastatel – eelkõige Sven Mikseri ja Jevgeni Ossinovski juhtimisel – on järjepanu saanud selgemaks, et „tavaliste inimeste“ all peetakse silmas peamiselt sisserändajaid ja seksuaalvähemusi. Rahvusriik kuulub sotside nägemuses lammutamisele ja eesti rahvas asendamisele uusimmigrantidega. Suure plaani elluviimise kõrvalt jääb sotsidel siiski aega tegeleda ka argisema kahjurlusega.

Tänane Eesti Ekspress kirjutab, kuidas sajad tuhanded eurod riigi raha liiguvad sotsidega lähedalt seotud ärimeeste taskusse. Ekspress selgitas välja, et sotsiaaldemokraatide ametlik suhtekorraldusfirma KPMS, kes on nõustanud nii Jevgeni Ossinovskit kui ka tema transiidiärimehest isa Olegi, on viimase paari aasta jooksul võitnud ligi 90% EAS-i poolt välja jagatavast suhtekorraldusrahast. Selgub, et KPMS-il on sotsidega perekondlik seos – firma juhi ja omaniku Henri Käsperi ema Reet Laja kuulub sotside juhatusse.

EAS-iga algas PR-firmal tihedam koostöö 2015. aastal pärast seda, kui Liisa Oviir oli 2014. aasta septembris ministriks saanud. Esmalt võitis KPMS Eestisse töötama kutsuva kampaania „Work in Estonia“ hanke, mis oli suunatud Ukraina ja Soome turgudele, lepingu maht oli 240 000 eurot. Suurim ja magusaim tükk saabus 2017. aastal, kui EAS kuulutas välja 900 000 eurose konkursi turismiturunduse tegemiseks Saksamaal, Norras, Inglismaal ja Rootsis. Suuremate ja väiksemate projektide eest on EAS maksnud KPMS-ile viimase kahe aasta jooksul üle 600 000 euro.

Tõsi, Eestis ei ole otseselt keelatud, et PR-firma, mis nõustab ühte parteid, ei võiks samal ajal osaleda ning võita sama partei valitsusalas riigihankeid. Ent isegi kui juriidiliselt on kõik korrektne, ei paista kogu lugu süsteemi paremini tundvatele inimestele läbipaistev ja aus. Eesti Ekspressile teadaolevalt jõudis EAS-i suhtekorraldusteema eelmisel nädalal ka riigiprokuratuuri huviorbiiti. Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni juht Ardo Ojasalu leiab, et tema arvates peaks kehtima reegel, kus PR- või reklaamifirma, mis teenindab ühte parteid, ei tohiks sama partei valitsemisalas PR- ja reklaamitöid teha.

Tegemist pole kaugeltki esimese korraga, kus sotsid on oma hämarate rahaasjadega tähelepanu pälvinud. Alles eelmisel kuul võttis Keskkriminaalpolitsei vahi alla Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi (SDE liige), keda kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Kahtlustatakse, et Vink andis teatud ettevõtetele linnale kasutatud busside ja ka remonditeenuste ning kaupade hankimisel altkäemaksu eest eelise. Jaanus Vinkile kuulub häärber koos uhke autopargiga (Hummer, Aston Martin, Lamborghini) Tallinnas Haaberstis Rannamõisa teel ja ligi kümme korterit üle Tallinna.

Sotsid on tõestanud, et riigi rahaasju nende kätte usaldada ei saa. Aktsiisitõusu tulemusel riigieelarvesse laekumata jääv 100 miljonit eurot aastas on samuti sotside „teene“. Kahjurid tuleb viljasalvest võimalikult kaugele peletada!

UU