Savisaare protsessi tulemus kui halvim võimalikest variantidest – mitte mingeid vastuseid ühiskonnale

Juhtkiri,
- Updated
©UU
Tallinna linnavalitsusse tahaksid paljud, kuid sinnaminek sõltub tugevalt siinsetest venelastest. Pilt on illustratiivne.

Eestis on jätkuvalt küllaga inimesi, kes leiavad, et meie justiitssüsteem toimib hästi, kuigi reaalne elu näitab vastupidist.

Tartu ülikooli kriminoloogiaprofessor Jüri Saar nimetas Vikerraadio saates “Uudis +” Edgar Savisaare kohtuprotsessi menetluslikus mõttes täielikuks läbikukkumiseks ning tõdes, et avalikkus ei ole saanud kohtuasja saatnud küsimustele vastuseid, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mis me siis praeguse seisuga teada oleme saanud? Kui omal ajal esitati süüdistus, kui see kohtuasi algas, siis prokuratuur esitas oma versiooni, et on toimunud mingisugused asjad. Ja nüüd, kui on sellest möödas hulk aastaid, mida me siis teame toimunu kohta? Me ei tea tegelikult mitte midagi. /…/ Ja eks need märgid, miks see niiviisi lõppeb, olid olemas juba pärast seda, kui peafiguur Savisaar tervislikel põhjustel kõrvale jäi,” rääkis Saar.

“On olnud suur tähelepanu ja on olnud vihjeid, et Tallinna linnavalitsemises on toimunud mingisugused korruptiivsed tegevused ja nendega on seotud teised ja kolmandad isikud. Aga vastuseid, kas nad on siis olnud seotud, kas need tegevused on aset leidnud, meil ju ei ole,” sõnas Saar. Tema sõnul on kaitsjad teinud oma tööd teinud väga hästi ja leidnud kõik süüdistuse nõrgad kohad ja menetluslikud möödalaskmised üles.

Uued Uudised nendivad samuti, et kui Savisaare väidetav korruptsioon üles võeti, uskusid paljud, et Keskerakonna kahtlane tegutsemine Tallinnas saab vähemalt läbi sõelutud, aga nüüd näeme, et tegelikult pole näha ei korruptiivset süsteemi ega kedagi ei mõisteta ka raudselt õigeks sellises vaates, et ta pole kohe mitte midagi valesti teinud.

Tegu on kõige hullema lõpptulemusega – midagi justkui oli, aga päris kindlalt seda öelda ei saa. Mõned kahtlustatavad mõisteti õigeks, aga kahtlused siiski jäävad. Keegi ilmselt liiva jooksnud protsessi eest vastutama ei hakka – ja samas on ka õigeksmõistetute elu ülipika protsessiga jäädavalt rikutud ning maine hävitatud.

Kas justiitssüsteemis midagi ka muutuma hakkab? Kindlasti mitte, kui uus peaprokurör Andres Parmas ütleb, et karistus on alati ühiskonna kättemaks. Ei ole – karistus on teo tagajärg. Eestis aga ei saa aru sellestki, kas kuritegu üldse oligi.

UU

3 commentsOn Savisaare protsessi tulemus kui halvim võimalikest variantidest – mitte mingeid vastuseid ühiskonnale

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Tegelikult seda oli oodata sest kokku kuhjatud ja suuremas osas fabritseeritud dokumentide alusel pole võimalik kohut mõista.Pole sugugi kindel,et kui Kallo edasi kaebab,et üldse süüdi jääb.
  Kui riigiprokurör Evestus järsku leebet tõmbas oli täielikult selge,et kogu protsess on läbikukkunud ! Samas Savisaare tervislik seisund võimaldas selle protsessi autoritel pääseda veelgi suuremast häbist.
  Kuidas oli võimalik meie KAPO`t selle protssi ettevalmistuse käigus ära kasutati jääb arusaamatuks ? Kas ka seal ei peaks juhtkonda vahetama ?

 • Avatar

  Savisaar ja Alaver – ühe tiigi kalad. Mõlemate seotust poliitiliste maffioosodega ei tohi alahinnata.
  Käsi peseb kätt ja siis kui keegi vahele jääb tehakse natuke kära ja siis asi summutatakse.
  Ega te ometi arva, et need kellede nimed “mustati” millestki ilma jäävad – meenutage Lemettit…

 • Avatar

  Asja tuleks vaadata ka välispoliitilises aspektist. Millised oleksid täna Eesti-Vene suhted kui Savisaar oleks saanud võimule? Kas Eesti ja Baltikum oleksid kubisenud võõrastest vägedest kui Savisaar oleks saanud võimule? Kuidas oleks arenenud Eesti majandus kui Savisaar oleks saanud võimule? Kas Eesti oleks jätkuvalt Venemaa vastastest sanktsioonidest kõige enam majanduslikult kannatanud riik kui Savisaar oleks saanud võimule? jne. jne. jne

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused