Sotsist kultuuriminister Indrek Saar nilpsab keelt EKRE valijate järele

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Indrek Saare tõelised sõbrad peituvad NO99 seinte vahel.

Valimistel eel muutub vist must valgeks ja päike hakkab tõusma läänest, sest sotsid on asunud rahvuskonservatiivide poole piiluma.

Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar ütles, et vastandumine EKRE-ga ei ole erakonnale kasuks tulnud ning kindlasti tahavad sotsid dialoogi ka EKRE valijatega, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saare sõnul ei olevat sotside vastandumine EKRE-le tähendanud, et nad ei tahaks mingi osaga ühiskonnast dialoogis olla. Vastupidi, kindlasti tahtvat nad dialoogi ka nendega, kes positsioneeruvad EKRE valijateks.

Muidugi jääb võimalus, et ajakirjandus vahendab poliitiku sõnu valesti, kuid eelnevas tekstis ütleb Indrek Saar selgesti, et ta tahab dialoogi EKRE valijatega. Pange tähele, mitte EKRE, vaid tema valijatega – seega on tema rahupakkumise aluseks hoopiski rahvuskonservatiivide valijate ülelöömine, mida Saar kaude ka tunnistab.

Facebookis küsis üks kommentaator pealkirja “Indrek Saar on valmis ka EKRE valijatega dialoogi pidama” peale kohe vastuküsimuse – aga kas EKRE ja tema valijad on nõus dialoogiks Indrek Saare ja sotsidega?

Tuletagem meelde, et veebruaris toetas valitsus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsiooni algatatud eelnõu hümni seadustamise kohta, kuid kultuuriminister Indrek Saar soovis protokollida eriarvamuse, leides, et hümniseadus pole põhjendatud. Miks peaks EKRE pidama dialoogi poliitiliste vastastega, kellega ollakse vastupidisel arvamusel peaaegu kõiges: kooseluseaduses, immigratsiooniküsimuses, omariikluses, rahvuse püsimajäämises ja veel paljudes asjades?

Seega, kultuuriminister Indrek Saar – kui noolite EKRE valijaid, siis olete valel mängumaal. Rahvuskonservatiivsus ja marksism ei sobi omavahel kokku nagu ei sobi ka kaks meest teie toetatud kooseluseaduses. Uppuvatele sotsidele ja nende maailmavaatele EKRE päästerõngast ei viska!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused