Urmas Kruuse viskub loosungitega käes VTA kaitsele, keda ta ka ise nahutanud on

Juhtkiri,
- Updated
©Scanpix
Urmas Kruuset on põllumeeste seas peetud taasiseseisvumisaegade üheks viletsaimaks, sest just tema võimutsemise ajal hakkas bürokraatia vohama.

Endine maaeluminister Urmas Kruuse ründab taas istuvat ministrit Mart Järvikut, kusjuures tema rünnakutest kumab läbi sama käekiri, mis Kert Kingo puhul ette võeti. Kruuse on ka ise VTA direktori korra välja vahetanud.

Kõigepealt on Kruuse juba patoloogiline süüdistaja ehk siis mees, kes ründab enda järeletulijaid juba sellepärast, et nood teevad paljusid asju paremini kui tema.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“”Maaeluminister Tarmo Tamm Urmas Kruusele: Kodutöö tegemata, hr Kruuse?!” (6. oktoober 2018, Saarte Hääl).

“Maaeluminister Tarmo Tamme vastulause eelmisel laupäeval Saarte Hääles ilmunud loole “Urmas Kruuse: minister on põllumeestele toetuste laekumise osas valetanud”. Artiklis väitis endine maaeluminister ja praegune riigikogu maaelukomisjoni aseesimees, et maaeluminister on toetuste varasema väljamaksmise kohta valetanud ega ole astunud samme eriolukorra väljakuulutamiseks.”

Seega süüdistas Kruuse juba siis teisi valetamises, aga sai ka ise valesüüdistuste esitamise eest üle koonu.

Silma torkab ka see, et põllumeeste seas üheks halvemaks maaeluministriks peetav Kruuse lähtub kitsalt oma ametnikuhingest ehk kaitseb ainult bürokraatlikku ametnikku, mitte aga Eesti mainet, nagu ta variserlikult väidab. Reformari tööriistaks on jätkuvalt juba äraleierdatud ja taustata “Eesti maine”. Samuti ei kaitse ta Eesti tootjat, vaid ründab teda.

“Kruuse ütles, et maaeluminister Järvik ja tema erakond peavad kohe lõpetama poliitilise sekkumise VTA tegevusse, sest see kahjustab rahvusvaheliselt Eesti toiduohutussüsteemi usaldusväärsust ja võib mõjuda toiduainete ekspordile laastavalt,” kirjutab BNS.

Seega on siis Kruuse seisukohaks, et minister ei tohi ametkonda kritiseerida, tehku see mida iganes. Paraku on ametnikele vabade käte jätmine just see, mis võib viia usaldusväärsuse kaotamiseni.

Nii on Kruuse poolt kirutav Peeter Ernits kirjutanud sellest, kuidas VTA jätab Euroopast (Taanist ja Prantsusmaalt) tulnud järelepärimistele vastamata ja kuidas sealt lahkuvad paljud osakondade ja büroode juhid.

Härra Kruuse tormab VTA eest dzotile, sest praegu on tal seda kasulik ja ohutu teha, samas aga kaitseb ta ametkonda, kellel on varem palju jamasid kaelas olnud.

Kruuse võiks meenutada Riigikontrolli hiljutist otsust: “Riigikontroll on seisukohal, et kuigi taimkaitsevahendite piirnormide ületamisi leitakse taimses toidus üha vähem, tuleb Veterinaar- ja Toiduametil ning Maaeluministeeriumil parandada inimeste teavitamist toidus sisalduvate taimekaitsevahendite jääkidega seotud riskidest. Olgugi et Eestis süüakse väga palju taimset importtoitu, võetakse proove peamiselt kohalikust tava- ja mahetoidust, mis on aga võrreldes imporditud toiduga oluliselt puhtam, ning analüüsid ei peegelda seetõttu adekvaatselt üldpilti tegeliku taimse toidu ostukorvi kohta. Samuti esitatakse laborianalüüside tulemusi viisil, mis jätab toidust puhtama mulje.”

Mis aga toimus Kruuse enda ajal sellessamas VTA-s, enne kui peadirektoriks sai Indrek Halliste? Delfi Ärileht kirjutas 3. märtsil 2016. aastal: “Skandaaliga juhist ilma jäänud VTA sai uue peadirektori” ehk “Ameti eelmine juht Ago Pärtel vabastati ametist eelmise aasta lõpus. Tema tegevuse suhtes toimunud distsiplinaarmenetlus näitas, et peadirektor andis oma alluvale korralduse edastada avalikkusele valeinfot mobiilse põleti Hurikan 1000E kasutamise kohta Tartumaal asunud seakatkukolde likvideerimisel.”

Pole nagu näha, härra Kruuse, et VTA-s kord valitseks, seda ka teie enda valitsemise ajal, mil väidetavalt valetas VTA direktor ja kahtluse alla seati ka kodutöö tegemata jätnud ehk rahvakeeli valetava ministri enda sõnad!

Kruuse ütles täna, et maaeluminister Järvik ja tema erakond peavad kohe lõpetama poliitilise sekkumise VTA tegevusse. Maaeluminister Urmas Kruuse käskkirjaga 2016. aastal ametist vabastatud veterinaar- ja toiduameti pikaaegne peadirektor Ago Pärtel aga nimetas temaga juhtunut “kõrgel tasandil ärapanemiseks”.

Reformierakondlasest opositsionäär ründab maaeluministrit lihtsalt seetõttu, et RE on opositsioonis ja peab valitsust õõnestama. Kert Kingo taandumine ajas sotsidel ja reffidel hamba verele ja nüüd proovitakse sama ka Mart Järvikuga teha.

Loe ka Peeter Ernits listeeriaskandaali ja VTA tööd kommenteerides: “Taevaisa, miks sa ei mürista?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused