Uued Uudised kajastavad ainult rahvuskonservatiivset maailmavaadet, mitte meie vaenajate solvumisi

Juhtkiri,
- Updated
©UU
Uued Uudised edastavad ainult rahvusmeelset maailmavaadet.

Portaal Uued Uudised on ilmselt esimene meediakanal, kes tunnistab oma poliitilist ja ideoloogilist kallutatust – me oleme rahvuskonservatiivsuse suunas ikka täitsa kreenis.

Eelmisel nädalal sattus ühe meie inimese kätte poliitilise oponendi ajaleht, milles oli EKRE-vaenulik artikkel. Piisab ehk kahest lausekatkest, et mõista, miks see meile vaenulik tundus:  “EKRE meeleavaldus Toompeal, mis väljus kontrolli alt ning sellele järgnenud Martin Helme ähvardus jätkata olukorra eskaleerimist..” ja  “…EKRE poolt üleskeeratud inimeste väljumine kontrolli alt…”

Uute Uudiste loos “Meeleavaldused Toompeal ja Vabaduse väljakul: vägivaldne jõud tuli alati väljaspoolt” sai sellise seisukoha avaldajat nimetatud ideoloogiatöötajaks, mitte poliitikavaatlejaks, nagu ta ise ennast tituleerib.

Selle peale tuli nördinud kiri, milles too inimene nõudis õigust vastulauseks. Uued Uudised keeldusid sellest ja siis tuli ähvardus meie vastu karmimad meetmed kasutusele võtta. Eriline oli ka selle inimese põhjendus vastulauseks – ma ju räägin õiget juttu! Enda silmis ehk küll, aga mitte meie arvates!

Täpsustatult – ennast poliitikavaatlejaks pidav inimene kirjutab Keskerakonna ajalehes EKRE poolt üleskeeratud inimestest ja Helme väidetavatest ähvardustest asjad hullemaks ajada, ning usub siiralt, et see on ajakirjanduslikult erapooletu ja tasakaalustatud lähenemine, mis annab õiguse Uusi Uudiseid kallutatuses süüdistada!

Veel kord selgituseks: Uued Uudised on erakondlik meedia, kes väljendab oma lugudes rahvuskonservatiivset maailmavaadet. Me ei hakka oma väikest meediaruumi jagama inimestele, kes peavad meid vaenlasteks, ka mitte vastulauseteks – nii oleks meie ruum uputatud Mikseri, Ossinovski ja teiste meie ideoloogiliste vastaste heietustest. Rumal on see, kes võimaldab oma kodus vastastel räusata.

Eesti meediaruum on täis EKRE-t manavaid ja põhjavaid lugusid ning haruharva antakse seal meile võimalust võrdseteks vastulauseteks – tavaliselt siis, kui manaja on väga kõvasti üle piiri läinud. Kui meid lüüakse, siis lööme vastu ja on mõttetu nõuda Uutelt Uudistelt õigust viimaseks löögiks.

Lõpetuseks – Uued Uudised ei levita libauudiseid, vaid me kajastame sündmusi nii, nagu näevad neid rahvuskonservatiivid. Eesti 200 jaoks oli Vabaduse väljakul toimunu ühe tähendusega, meie jaoks hoopis vastupidise taustaga.

Ratasele, Kaljulaidile, sotsidele ja teistele kartellipoliitikutele on rändepakt ilus ja inimlik asi, meie jaoks on see hukatus. Nii lihtne see ongi ja kui me nimetame paktimeelseid eestluse reeturiteks, siis pole mõtet tulla vastulauset nõudma – Uute Uudistes pole vasakliberaalseks propagandaks kohta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused