Uute Uudiste lugejatele: me ei tsenseeri kedagi – seda tehakse meie väliselt

Juhtkiri,
©Reuters/Scanpix
Sotsiaalmeedias teostatav tsensuur pole Uute Uudiste teha.

Viimastel päevadel sajab Uute Uudiste toimetusele ridamisi süüdistusi, nagu koristaksime me ära kommentaare või teeks muul moel takistusi.

Eriti aga käiakse pinda, et miks me Facebooki korrale ei kutsu. Kahjuks pole see portaali teha. Uued Uudised saavad vaid tagada kommenteerimise oma kodulehel uueduudised.ee. Kui toimetaja või veel keegi postitab loo Facebooki ja kommenteeritakse selle all, siis pole miski enam meie teha, peale nende keskkondade, kus moderaatorid on EKRE inimesed – aga nemadki saavad vaid eemaldada kommentaare, mis ei tundu sobivad ja võivad meile kõigile pahandusi kaela tuua.

Hoopis teine asi on see tsensuur, mida teeb Facebook oma inimeste või algoritmide kaudu – seal pole meil mingit sõnaõigust. Ilmselt teavad kõik, et 1. aprillist hakati tsenseerima “valget rahvuslust” ja separatismi. See tähendab, et kui konservatiivid, rahvuslased ja migratsioonivastased kasutavad kommentaarides teatud sõnu, siis kommentaar kustutatakse automaatselt. Seda teeb FB ja meie ei saa sinna midagi parata – ka meie toimetaja on blokke saanud.

Sama toimub ka siis, kui te vahendate mõnda lugu, mille pealkirjas on mingi islami või mustanahaliste kohta käiv sõna, mis on arvatud ebasobivate hulka. Facebook ja paljud teised sotsiaalmeediakanalid on vasakliberaalsete rahvusvaheliste organisatsioonide surve tõttu asunud kruvisid kinni keerama ja see võib varsti ulatuda kahjuks ka portaalini Uued Uudised, sest meiegi oleme valged ja rahvuslased. Me kiikame vargsi juba teiste keskkondade poole, kuid FB on kahjuks hetkel kõige “sõidetavam”.

Rahvuslaste blokeerimine käib juba ammu, paljud on seda isegi kogenud ja praegu toimuv on reeglite karmistumine. Soovitada võiks ainult seda, et kasutage leebemat sõnastust, sest parem panna oma emotsioonid teistmoodi kirja kui üldse sõnaõiguseta jääda. Kurb, aga paraku reaalsus!

Absoluutne enamus meie lugudest leitakse just sotsiaalmeedia kaudu, seetõttu tundub paljudele, et me saame täielikult sealseid protsesse kontrollida – kahjuks suuresti mitte!

Eksivad need, kes arvavad, et Uued Uudised saavad Facebooki kuidagi mõjutada. Seepärast pole ka mõtet meid solvata ja ähvardada, vasakliberaalsuses ja suukorvistamises süüdistada. Euroopa liigub ebademokraatliku korra suunas ja selle all kannatavad juba paljud. Loodetavasti saame uues Euroopa Parlamendis suurema paremjõudude esindatuse, kes hakkab ebavajalikku tsensuuri lõdvendama ja demokraatiat taastama.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused