Uute Uudiste pöördumine Eesti rahva poole

Juhtkiri,
- Updated
©UU
Kaitskem Eestimaad ja eesti rahvast!

Möödunud nädalal nägi Eesti ühiskond räiget nõiajahti EKRE ühe ministri vastu ja selles valguses soovitavad Uued Uudised inimestel järele mõelda järgmiste asjades osas.

Peavoolumeedia ajakirjanikud – me ei oota teilt tingimata sõbralikkust ega EKRE-t toetavaid lugusid, kuid sooviksime, et te enne rahvuskonservatiivide vastase nõiajahiga ühinemist mõtleksite Juhan Peegli sõnadele, et ajakirjanik peab ennekõike olema inimene. Möödunud nädal näitas, et ajakirjandus laskus ühe pereisa vastu süütõendeid otsides ikka väga madalale, asudes inimeste elusid hävitama. Kui leiate, et asi on liiale läinud, astuge lihtsalt samm kõrvale, ärge olge selles osalised.

Justiitssüsteemi ametnikud – me ei soovi, et te seadusi rikuks, vaid vastupidi, me soovime, et te neist rangelt kinni peaks. Kui te näete, et teie töös täidetakse poliitilist tellimust, sealhulgas soovitakse, et te üritaks uurimist teha kompromiteeriva materjali leidmiseks, siis ajage sõna otseses mõttes seadustes näpuga järge ja ärge tehke midagi, mis väljub seaduse raamest, järgides seejuures oma ameti kutse-eetikat.

Eesti inimesed – te teate ja tunnete oma lähedasi, sõpru, tuttavaid, töökaaslasi, lapsepõlvesõpru ja koolikaaslasi, ja kui te näete, et neid üritatakse mingi laimu ja väljamõeldistega hävitada, siis astuge nende kaitseks välja! Hoiduge meediaga suhtlemast, kui märkate vähimatki soovi tekitada labast kõmu, veel parem, jätke selguse toomine sellistes asjades korrakaitseorganite teha – ajakirjandus jahib üldjuhul uudist, mitte tõde, vähemalt Eesti peavoolumeedia.

Viimastel aegadel on rahvuskonservatiivsete poliitikute lapsi üritatud oma “rassistidest” vanemaid häbenema panna või lausa nende vastu sõna võtma sundida. Ärge muutuge Pavlik Morozoviteks, kes võõraste ideede nimel oma lähedasi vangi saatsid! Pere on ainus tõeline varjupaik, kus te leiate tuge ka kõige raskematel aegadel – ärge reetke kallimaid, isegi kui keegi neid rahvavaenlasteks peab. Jätke poliitika lihtsalt peresuhetest kõrvale!

Ärge unustage mistahes võimupoliitiku puhul, olgu ta siis president, minister või Riigikogu saadik, valitud otse- või esindusdemokraatia kaudu – tema on teie teenistuses, mitte vastupidi. Ükspuha, kuidas te ka ei hindaks toimuvaid protsesse, loeb see, mida arvate teie, mitte see, mida arvatakse võimukoridorides. Seepärast olge poliitiliselt aktiivsed, et teie selja taga sigadusi ei tehtaks.

Eestis on põhiseaduslik kriis, sest inimesi mõistetakse avalikkuse ees meedia abiga süüdi, ootamata ära isegi mitte politseiuurimist, rääkimata kohtuotsuse jõustumisest. Kui me seda aktsepteerime, võite teie olla järgmine ja me elamegi jälle stalinismis ja Gulagide ajastus. Kaitskem demokraatiat!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused