Valitsus on põllumeeste toetuseks teinud olulisi otsuseid

Rubriik Juhtkiri On
- Updated
©UU
Põllumajandus.

Lisaks sellele, et riik hakkab maksma palgatoetust põllumajandusettevõtetele, et soodustada töö kaotanud inimeste palkamist marjakasvatussektorisse, on Arvo Alleri (EKRE) juhitud maaeluministeeriumis algatatud või algatamisel põllumeeste toetuseks veel hulk meetmeid, mis valitsus vastu võtnud või võtmas. Seega mõtleb riik pidevalt  põllumeeste muredele ja tegutseb vastavalt, ehkki seda püütakse mõnel pool näidata teises valguses.

Kõigepealt taastas valitsus muidugi vahepeal kaduma läinud omariikliku toetuse lubatud lisana Euroopa Liidu toetustele. Maksimumist viieteistkümnest  miljonist eurost jäi küll pisut puud, aga kümme miljonit on ikkagi kopsakas panus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pandeemiast tingitud tööjõumurede leevenduseks andis valitsus pandeemia alguses siin viibinud võõrtöölistele võimaluse oma tööloa lõppemisel jätkata töötamist ainsa sektorina põllumajanduses ja seda kuni 31. juulini.

Maaelu- ja toidusektori ettevõtete eriolukorra tõttu tekkinud kahju leevendamiseks eraldas Valitsus MES-i (maaelu edendamise sihtasutus) kaudu 200 miljonit eurot, et anda maaettevõtetele soodsat laenu (100 miljonit), laenukäendust (50 miljonit) ja võimalust oma maa ajutiseks müügiks koos tagasiostu õigusega (50 miljonit). Tänaseks on sellest näiteks laenu taotletud juba üle 60 miljoni euro eest.

MES- i juurde on loomisel Maaettevõtlusfond mahuga vähemalt 30 miljonit eurot.

Valitsus jätkas põllumajanduse toetamist soodsama ja erimärgistatud kütusega, samuti on valitsus seisnud ÜPP (ühtne põllumajanduspoliitika) põllumajanduse perioodi läbirääkimistel põllumajandustoetuste kiirema võrdsustamise eest ja seda nii põllumajandusministrite kui valitsusjuhtide tasandil.

Jätkatud on turuvõimaluste laiendamist – ette on valmistatud uued kokkulepped Hiina ja Alžeeriaga. Ka on lihtsustatud asjaajamist (loakohustus toidukäitlejal, seemnekasutuse teatamiskohustus jms.) ja pandeemia tingimustes leevendatud toetuste rakendamise tingimusi (näiteks pikendatud investeeringute elluviimise tähtaegasid). Asendusteenus on laiendatud ka taimekasvatusele;

Jahiulukite käitlemiskohtade arendamiseks on rakendamisel investeerimistoetus ning ettevalmistamisel on uus erakorraline toetusmeede toiduainesektori eksportööridele müügiedendustegevusteks välisturgudel.

Kalandussektoris on Euroopa Liidu vahenditest planeerinud ladustamisabi tootjaorganisatsioonidele ning käibelanguse toetuse maksmist nii kalatööstustele kui ka vesiviljelusettevõtetele.

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused