Vastuseks Delfile: teie hääletoru elatubki pidevatest infooperatsioonidest EKRE vastu

Juhtkiri,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
Delfi kallutatud hinnangud ei ole pädevad. Pilt on illustratiivne.

Peavoolumeedia propagandasuurtükid on imelised – sinna mahub iga laskemoon.

Delfi kirjutab: “EKRE hääletoru peab pearabi sõimamise juhtumit parteivastaseks infooperatsiooniks.” Kahtlemata on suuresti kõmulevitamisega tegeleval kanalil õigus nii hinnata, aga ei maksaks taas kontekstist välja kistud katketega uut paskvilli kirjutada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Infooperatsioon ei ole mitte rabi solvamine, mis loo “Väidetav antisemiitlik kallaletung rabile – algatatud on uus “karolihindriksi” infooperatsioon EKRE vastu” kirjutamise ajal põhines faktina ainult kellegi FB-postitusel, vaid sellega seonduvad järelkajad. Ehk täpsemini – kogu loo seostamine EKRE ja valitsusläbirääkimistega.

Uued Uudised nägid ette, et algul tulevad Vilja Kiisleri ja veel mitmete  “ajakirjanike” algatatud natsiotsimised, siis teatavad paljud poliitikud, et EKRE-t valitsusse võttes saab Eestist “natsiriik”, järgnevad “avalikkuse” protestikirjad (ka Delfi levitatavad) ja siis pannakse riburada otsa kõik pinged, mida saab seostada rahvuskonservatiivide kui “paremäärmuslastega”. Juudi rabi ründamine on ju vasakliberaalidele tohutu leid, ja kuigi tegu oli reaalse konfliktiga, on infooperatsioon kogu see taust, mis on nüüd järgnenud.

Ärgu tulgu ükski Delfi sopalaotaja ütlema, et see sündmus, millel pole EKRE-ga mingit seost, pole praeguse nõiajahi algatajatele taevast sülle sadanud kingitus. Siin pole vaja neil isegi rahvuskonservatiivide nelja suurt tähte suhu vaja võtta – nad saavad kokku panna rabi verbaalse ründamise ja Verhofstadti nõude Jüri Ratasele, ja läbi hakkab kumama otseselt EKRE vastu suunatud kampaania, mis koosneb paljudest väiksematest kampaaniatest ja kus ära kasutatakse ka väikseim sõnaline libastumine. Appi, EKRE valitsuses, “natsiriik” ja totalitarism – see on ju otsene infooperatsioon, mis algas juba ammu enne rabi solvamist ja ammu enne valimisi ning nüüd saadi sellele külge pookida väidetav antisemitism.

Uutel Uudistel oli täielik alus seostada rabiga juhtunu Mary Jordani juhtumiga. Kõik algas samamoodi kõrvalseisja postitusest Facebookis, mis küttis lühikese ajaga pinged üles. Konkreetne laupäevane juhtum leidis küll kinnitust, kuid oma postitust alatasa muutnud Gennadi Gramberg ajas vene kogukonna enne mistahes selgust marru, näiteks mupo suhtes – miks see asi poleks võinud politseist meediasse jõudagi, mitte vihaõhutaja võimendatuna? Kaua jätkub Eestis veel viha levitamine FB postituste kaudu, nagu tegid seda Karoli Hindriks ja Gennadi Gramberg?

Uued Uudised on kaugel sellest, et pidada Delfit, Postimeest ja teisi peavooluväljaandeid sõltumatuks ajakirjanduseks. Delfi korjab üles mistahes libauudise või kõmu, mida saab poliitiliste oponentide vastu kasutada. Ühiskonna puhastamist tuleks ehk alustada oma bensiiniaurustest ajakirjanikest, kelle ideoloogiline sõltuvus karjub juba enne sündmuskohale jõudmist ette.

Infooperatsioon rabi solvamise loo ümber seisnebki selle sidumises kogu hetkel poliitikamaastikul toimuvaga, kus üks osa ühiskonnast teeb kõik, et demokraatlikult parlamendis 19 kohta saanud erakond võimu juurest eemal hoida – peamine sihtmärk on siiski Keskerakond, kellele tahetakse igat “natsijuhtumit” hoiatusena ette sööta, et nad loobuksid koalitsioonikõnelustest. Isegi Uute Uudiste lugu võeti üles sellepärast, et sellele tuginedes koalitsioonipoliitikuid survestada, aga ka portaali suukorvistamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused