Venemaa saatkonna avalik Eesti-vastane vaenupurse: Eesti astus NSV Liitu ja Tartu rahulepe ei kehti

Juhtkiri,
©EPA/Scanpix
Esti ja Vene presidendi kohtumine tekitas palju küsimusi.

Kreml teatas oma saatkonna suu läbi, et ei pea Eestit taasiseseisvunud, vaid uueks riigiks ning  Venemaa ei tunnista Tartu rahulepingu õigusjärgsust.

Venemaa saatkond Eestis avaldas oma sotsiaalmeediakontol Vene välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova kommentaari seoses Tartu rahulepingu 100. aastapäeva tähistamisega Eestis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eesti kui riik, mis eksisteeris aastatel 1918-1940, kaotas rahvusvahelise õiguse subjekti staatuse NSVL-i koosseisu astumise tõttu ja Tartu leping kaotas jõu, sest mõlemad pooled, olles sellele allakirjutanud, osutusid rahvusvahelise õiguse ühe subjekti NSVL-I koosseisus olevaks. Lisaks puudub see leping ÜRO kehtivate rahvusvaheliste lepingute registrist,” ütles ta.

“Nagu teada ei seadnud Hitleri-vastase koalitsiooni (NSVL, USA, Suurbritannia) Teheranis, Jaltas ja Potsdamis saavutatud kokkulepped Euroopa sõjajärgse ülesehituse kohta kahtluse alla Balti riikide astumist NSVL-I,” märkis ta.

Zahharova sõnul on erinevalt Vene Föderatsioonist (NSVL-i järglasest) tänane Eesti uus riik, mis moodustus Nõukogude Liidu lagunemise järel ja on üks selle õigusjärglastest ja tunnustatud rahvusvahelise kogukonna poolt just sellisena.

“Eelnevast tulenevalt on 1920. aasta Tartu rahuleping kehtetu ja kuulub ajalukku,” ütles ta.

Eesti riigi poliitika tugineb 1918-1940. aastatel iseseisvana eksisteerinud ja hiljem ligi pooleks sajandiks okupeeritud Eesti vabariigi õigusjärgsusele. Venemaa on seega teinud Eesti riigile ülimalt vaenuliku avalduse, mis viitab naasmisele Nõukogude Liidu stalinlikku ja külma sõja aegsesse poliitikasse.

Sellega seoses peab president Kaljulaid kohe tühistama küllakutse Venemaa presidendile Vladimir Putinile, keda ta ootab suvisele soome-ugri kongressile. Eesti ei pea tegema tegemist vaenuliku Kremli režiimiga, mis seab kahtluse alla Eesti Vabariigi õigusjärgsuse. (BNS-UU)

5 commentsOn Venemaa saatkonna avalik Eesti-vastane vaenupurse: Eesti astus NSV Liitu ja Tartu rahulepe ei kehti

 • Avatar

  Kus on Kadrioru KeKa-tsi vabandus….?
  VF saatkond võib öelda mida tahab – sõna on ju vaba.

  • Avatar
   Lembit Kook

   Loomulikult võib VF saatkond öelda, mida tahab. Kas peaks ära keelama? Meie saame tema seisukohtadega mitte nõus olla, näiteks sellega, et Eesti astus NSVL-i ja et Lääne demokraatia on halb ja sellest tuleb loobuda.

 • Avatar

  Kahjuks/Õnneks ei ole! Juriidiliselt on nii et Eesti Wabariik OKUPEERITI Vene poole Ultimaatumi alusel 17.Juuni 1940 ja Pärast seda juhtunul ei ole Eesti Õigusliku järjepidevusega mingit pistmist! Üks püssipauk ei muuda mitte midagi! (reaalselt tehti neid püssipauke lausa paarkümmend!)

 • Avatar
  Leo Viller

  1969.aastal vastuvõetud Viini konventsioonis rahvusvaheliste lepingute õiguslikkuse kohta ( hakkas kehtima 1980. aastal ) on mõiste rebus sic stantibus, mille kohaselt tõepoolest mõningad rahvusvahelised poliitilisi olukordi puudutavad lepingud võivad muutuste tagajärjel teatud tingimustel kaotada oma kehtivuse. KUID – see põhimõte ei kehti, kui riikidevahelise lepinguga ON FIKSEERITUD RIIKIDEVAHELISED PIIRID või kui EELNEVA OLUKORRA MUUTMIST NÕUDEV ÜKS LEPINGULINE POOL ON PÕHJUSTANUD OLUKORRA MUUTUMISE OMAPOOLSE LEPINGU RIKKUMISE TÕTTU ( näiteks okupatsioon )

 • Avatar

  Eks kahjuks juriidiliselt nii ongi, et ise astusime NSVL-i koosseisu ning lõpetasime oma riigi. Oleks kasvõi üks püssipauk tulnud punaste vastu…

  Aga me hakkame pätsule nüüd veel ka ausammast püstitama… orjameelsed…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused